Podczas gali KSW 93, która odbędzie się 6 kwietnia w hali Adidas Arena w Paryżu, dojdzie do konfrontacji dwóch zawodników, którzy słyną z kończenia pojedynków przed czasem. W boju tym Artur Szczepaniak (10-2, 6 KO, 2 Sub), były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półśredniej i numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, zmierzy się w okrągłej klatce Łotyszem, Madarsem Fleminasem (12-5, 6 KO, 1 Sub), numerem pięć tego zestawienia.

Artur Szczepaniak wszedł do KSW z przytupem poddając już w pierwszej rundzie Jivko Stoimenova. W drugim boju spotkał się z efektownie walczącym Brianem Hooiem, błyskawicznie posłał go na deski wysokim kopnięciem i został nagrodzony bonusem za najlepszy nokaut wieczoru. Wygrana ta zapewniła mu walkę o pas z Adrianem Bartosińskim, ale starcie mistrzowskie na XTB KSW 81 nie ułożyło się po jego myśli. Po tym pojedynku Szczepaniak starł się z Henrym Fadipe i znokautował go w drugiej rundzie konfrontacji. 27-latek mieszkający i trenujący na co dzień w Belgii ma na swoim koncie dwanaście pojedynków, z których dziesięć wygrał. Osiem razy triumfował przed czasem, z czego sześciokrotnie przez nokaut, a dwa razy przez poddanie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Madars Fleminas rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. W tym czasie stoczył siedemnaście pojedynków, z których dwanaście zakończył jako triumfator. Popularny „Łotewski Express” najczęściej wygrywa nokautując swoich rywali. Do tej pory sześć razy posyłał przeciwników na deski, a raz zdobył wygraną przez poddanie. Madaras prawie wszystkie swoje zawodowe walki stoczył w Anglii. Większość z nich pod banderą organizacji Cage Warriors, gdzie między innymi znokautował Daniela Skibińskiego. Fleminas zadebiutował w KSW w grudniu zeszłego roku, ale przegrał na punkty z Andrzejem Grzebykiem.

Zobacz także: SZTOS! Szpilka vs. Wrzosek i Ruchała vs. Kaczmarczyk – znamy szczegóły KSW 94

Walka wieczoru:
70,3 kg/155 lb: Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) vs. TBA – o pas mistrzowski

Pozostałe:
70,3 kg/155 lb: Wilson Varela #7 (11-5, 4 KO, 4 Sub) vs. TBA
77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #2 (10-2, 6 KO, 2 Sub) vs. Madars Fleminas #5 (12-5, 6 KO, 1 Sub)
70,3 kg/155 lb: Ramzan Jembiev (5-2, 3 KO, 1 Sub) vs. TBA

Informacja prasowa