Były mistrz kategorii muszej UFC chciał zmierzyć się z „Triple Cpodczas gali w Meksyku. Do pojedynku co prawda nie doszło, lecz nie wszystko stracone.

Brandon Moreno (21-8) już w 2023 roku rzucił wyzwanie Henry’emu Cejudo (16-4) proponując mu pojedynek na gali w Mexico City. Plan ten nie został jednak zrealizowany. Zamiast tego “The Messenger” w lutym bieżącego roku zmierzył się z Merabem Dvalishvilim, natomiast Moreno zawalczył na wspomnianym wydarzeniu w stolicy Meksyku, ale z Amerykaninem Brandonem Royvalem. Obaj panowie przegrali swoje starcia i wszystko wskazuje na to, że znaleźli się na kursie kolizyjnym.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Cejudo w końcu odpowiedział na wyzwanie “The Assassin Baby”. Na swoim kanale YouTube udostępnił nagranie, w którym wypowiedział się na temat ostatnich wyczynów Moreno w klatce i zaproponował mu pojedynek w Las Vegas. Wiemy już, że 14 września odbędzie się tam gala UFC 306, w innowacyjnym obiekcie Sphere.

„Jaka walka byłaby lepsza niż Tripple C vs Brandon Moreno, amerykański Meksykanin kontra prawdziwy Meksykanin, którzy spotkają się razem by dać 5 rund widowiska w Sphere, w Las Vegas na dzień niepodległości Meksyku? Podoba mi się to. Myślę, że nie ma innego sposobu, żeby  to rozwiązać. Dość straszenia, gadania i tego wszystkiego. Jedyny opcja Brandonie Moreno, akceptuję Twoje wyzwanie. Zróbmy to w dzień niepodległości, co Ty na to? Podpiszesz kontrakt? Jesteś Meksykaninem czy wymiękasz?”

Zobacz również: Powrót Nate’a Diaza na UFC 306?: “Będę tam”

Źródło: YouTube / Henry Cejudo. Fot.: Instagram / Henry Cejudo, Instagram / Brandon Moreno