Frankie Edgar: Wiedziałem, że będę następny dla Maxa po ostatnich rozmowach z UFC

źródło: bloodyelbow.com

Na gali UFC 240 obecny mistrz kategorii piórkowej – Max Holloway (20-4) będzie bronił swojego tytułu w walce z Frankiem Edgarem (23-6), a nie Aleksandrem Volkanovskim (20-1), jak wielu oczekiwało.

Zobacz również: OFICJALNIE: Max Holloway vs. Frankie Edgar na UFC 240

Edgar w ostatnich dwóch pojedynkach ma bilans 1-1 i nie walczył od kwietnia 2018 roku. Jednak były mistrz kategorii lekkiej wiedział, że będzie następny po rozmowach jakie toczył z UFC.

Wiedziałem, że będę następny dla Maxa po ostatnich rozmowach z UFC. Powiedzieli, że byłem już przymierzany do walk o pas i za każdym razem kończyło się to niepowodzeniem. Chciałem się upewnić, a później wiedziałem już, że to prawda.

Edgar i Holloway byli zestawiani już dwukrotnie. Najpierw na gali  UFC 218 wypadł Frankie Edgar i został zastąpiony prze Jose Aldo, a następnie przed galą UFC 222 z powodu kontuzji musiał wycofać się Max Holloway. Zastąpił go Brian Ortega, który znokautował Edgara i odebrał mu status pierwszego pretendenta.

Za każdym razem, kiedy przygotowuje się na Hollowaya, czuję, że muszę być gotowy na jego lepszą wersję. On ciągle poprawia swoje umiejętności, niesamowicie reprezentuje naszą wagę. Uważa się go za najlepszego piórkowego wszech czasów. Chcę być zestawiany właśnie z takimi zawodnikami. Nadal chcę rzucać sobie wyzwania. Jak chcę pasa, to muszę go zabrać z rąk najlepszego. To moja szansa.

Jeśli chodzi o Volkanovskiego, Frankie Edgar uważa, że jego walka z Hollowayem ma sens i najdejdzie czas Australijczyka.

Dana White lubi zawodników, którzy stawiają wszystko na jedną szalę. Ja robiłem to całą karierę i dlatego zostałem wynagrodzony walką o pas. Nie chcę zabierać niczego Alexowi to prawdziwy wojownik. Wygrał kilkanaście walk z rzędu. Będzie miał jeszcze swój czas. Wiem, że jest prawdopodobnie trochę zdenerwowany, ale jego czas nadejdzie.

Pojedynek Holloway vs Edgar odbędzie się podczas gali UFC 240, 27 lipca w Edmonton w Kanadzie.

Źródło: bjpenn.com