Organizacja UFC właśnie potwierdziła zestawienie, o którym wczoraj donosiliśmy. Max Holloway (20-4) podejmie w trzeciej obronie tytułu wagi piórkowej, byłego mistrza kategorii lekkiej – Frankiego Edgara (23-6-1) na lipcowej gali UFC 240.

Potwierdziły się doniesienia, wedle których do trzeciej obrony pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej, Max Holloway stanie naprzeciwko byłego mistrza dywizji lekkiej – Frankiego Edgara.

Mistrz dywizji do 66 kg miał chrapkę na dwa pasy, jednak Dustin Poirier w brutalny sposób pokazał mu różnice między kategorią lekką a piórkową. Wobec przegranej w starciu o tymczasowy pas wyższej kategorii wagowej, Blessed zdecydował się powrócić do swojej wagi i tu obronić pas, który ostatni raz postawił na szalę w pojedynku z Brianem Ortegą, okropnie rozbijając pretendenta na dystansie czterech rund. Do piątej, T-City nie został dopuszczony przez lekarza.

Frankie Edgar zaś, pas kategorii piórkowej próbował zdobyć już dwukrotnie. W obu starciach mierzył się z byłym, wieloletnim dominatorem tej kategorii – Jose Aldo. Oba pojedynki przegrał jednogłośnymi decyzjami, po 25-minutowych bojach. Po drugiej nieudanej próbie zdobycia tytułu kategorii piórkowej, na gali UFC 200, The Answer pokonał Jeremy’ego Stephensa oraz Yaira Rodrigueza, czym zagwarantował sobie ponownego title shota, którego otrzymał na galę UFC 218. Ostatecznie, Edgar został jednak zastąpiony przez Jose Aldo, gdyż nabawił się kontuzji.
Pojedynek przełożono zatem na UFC 222. I wtedy jednak do walki nie doszło, bowiem tym razem kontuzji nogi nabawił się Holloway. Na zastępstwo wkroczył Brian Ortega, który nokautując jako jedyny w karierze, Frankiego Edgara – odebrał mu status pierwszego pretendenta do mistrzostwa.

Po nieudanej walce z Ortegą, Frankie Edgar odkuł się, pokonując w kwietniu zeszłego roku Cuba Swansona. W listopadzie, zeszłego roku, miał podjąć rękawice z Chan Sung Jungiem, jednak zerwany biceps uniemożliwił Edgarowi pojawienie się wtedy w oktagonie. Finalnie zastąpił go Yair Rodriguez, który znokautował Koreańskiego Zombiego w ostatniej sekundzie 25-minutowej walki.

O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja UFC za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Wyświetl ten post na Instagramie.

3rd times a charm. See you in 🇨🇦 Edmonton! #UFC240

Post udostępniony przez ufc (@ufc)

źródło: UFC