Neil Magny wpadł na dopingu. Zawodnik wydał oficjalne oświadczenie

82
źródło: ufc/yt

Jak informowaliśmy wczoraj, Neil Magny (21-7) wypadł z co-main eventowej walki nadchodzącej gali. Dziś już znamy powody takiego obrotu spraw. 

Wczoraj gruchnęła informacja o wypadnięciu Neila Magny’ego z pojedynku usytuowanego w co-main evencie najbliższej gali w Rochester. 31-letni Amerykanin miał się zmierzyć z Vicentem Luquem. Do wczoraj nie wiedzieliśmy, jakie są powody wycofania się Magny’ego z pojedynku, ale wszystko się już wyjaśniło. Amerykanin wydał za pośrednictwem Instagrama oficjalne oświadczenie, wedle którego naruszył zasady polityki antydopingowej USADA.

Wyświetl ten post na Instagramie.

As many of you know, I had to withdraw from my sceduled bout against Vicente Luque on Saturday, May 18th. I want to apologize to him, as I know how difficult it is to lose an opponent days out from a fight. Throughout my MMA career I have been very transparent. I am not afraid to admit when I am in the wrong. On Saturday, May 11, 2019, I recieved an email from USADA stating that I have been flagged due to an „out of competition drug test”. The flag was due to a metabolite of the substance „Di-Hydroxy-LGD-4033”. I have fully cooperated with USADA thus far to determine how this substance was found in the sample I provided them on May 5, 2019. I have always been an advocate for the strict drug testing in the UFC, even to the extent of opting for my collected samples to be used for research purposes by USADA. I know without a doubt that I have done everything according to the standards set by USADA. I have faith in USADA that this situation will resolved in a timely manner and that I will be cleared of any wrong doing. To all of my fans and supporters, thank you. I assure you that I have not let you down.

Post udostępniony przez Neil Magny (@neil_magny170)

„Jak wielu z was wie, musiałem się wycofać z zaplanowanego na sobotę, 18 maja starcia przeciwko Vicentowi Luqueowi. Chciałbym go przeprosić, wiem, jak ciężko jest stracić rywala kilka dni przed walką. Przez całą moją karierę w MMA byłem bardzo szczery. Nie mam oporów, aby przyznać, kiedy zrobiłem coś źle. W sobotę, 11 maja 2019 roku otrzymałem maila od USADA, stwierdzającego, że zostałem zawieszony za niedozwolone substancje wykryte w mojej próbce „poza zawodami”. Chodziło o metabolit substancji „Dihydroksy-LGD-4033″. Do tej pory w pełni współpracowałem z USADA w celu ustalenia, w jaki sposób ta substancja została znaleziona w próbce, którą dostarczyłem im 5 maja 2019 r. Zawsze byłem zwolennikiem surowego testowania na obecność dopingu w UFC, nawet do tego stopnia, by zebrane ode mnie próbki były wykorzystywane do celów badawczych przez USADA. Wierzę w USADA, że ta sytuacja zostanie rozwiązana w odpowiednim czasie i że będę oczyszczony z wszelkich złych czynów. Wszystkim moim fanom i osobom mnie wspierającym, dziękuję. Zapewniam was, że was nie zawiodłem.”

Neil Magny ostatni raz w oktagonie pojawił się podczas gali zorganizowanej w Argentynie, gdzie w main evencie został okropnie porozbijany i finalnie znokautowany w czwartej rundzie, przez miejscowego zawodnika – Santiago Ponzinibbio.

Dla Vicente’a Luque’a, UFC znalazło już zastępstwo na galę w Rochester, w postaci Derricka Krantza, który w sobotę zadebiutuje w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

źródło: Instagram