Wielka Brytania jest bez wątpienia najważniejszym rynkiem w Europie dla Ultimate Fighting Championship. W marcu organizacja powraca po raz kolejny z galą UFC on ESPN +5. W walce wieczoru zobaczymy Darrena Tilla (17-1-1) oraz Jorge Masvidala (32-13). Organizacja dodała trzy interesujące starcia do rozpiski tego wydarzenia.

Pierwszym z nich będzie bój pomiędzy Nathanielem Woodem (15-3) a Jose Alberto Quinones (7-2). „The Prospect” do UFC przeszedł z Cage Warriors gdzie stoczył 5 walk. Obecnie posiada passę siedmiu zwycięstw w serii. W ostatnim występie poddał Andre Ewella (14-5).

Meksykanin może pochwalić się passą czterech zwycięstw w amerykańskiej organizacji. Jego ostatnią ofiarą był Teruto Ishihara (10-6-2), z którym zwyciężył przez decyzję.

W kolejnym zestawieniu zobaczymy Nada Narimaniego (12-2) oraz Mike’a Grundy’ego (11-1). „Smiler” jest kolejnym nabytkiem z Cage Warriors gdzie był mistrzem w wadze piórkowej. Obecnie posiada passę pięciu zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim boju na UFC FN 140 pokonał Andersona Dos Santosa (20-7).

Dla jego oponenta będzie to debiut w UFC.  W poprzednim występie na Aspera FC 58 wygrał konfrontację z Fernando Bruno (16-5). W jego karierze mamy polski akcent w postaci Damiana Stasiaka na BAMMA 19 z którym przegrał przez trójkąt nogami w drugiej rundzie.

W ostatnim potwierdzonym pojedynku zmierzą się ze sobą Dan Ige (10-2) oraz Danny Henry (12-2). „Dynamit” trafił do UFC po pojedynku na gali z cyklu Dana White’s Thuesday Night Contender Series. Aktualnie może się pochwalić dwoma wygranymi w serii. Jego ostatnią ofiarą był Jordan Griffin (17-6), którego pokonał przez decyzję na UFC on Fox 31.

Danny Henry jest byłym mistrzem EFC. Przygodę z amerykańską organizacją rozpoczął w 2017 roku. W swoim poprzednim starciu poddał gilotyną Hakeema Dawodu (9-1-1.

Oprócz tych trzech potwierdzonych zestawień jest planowe jeszcze jedno. A mowa tu o potyczce Marca Diakiese (12-3) z Joe Duffym (16-3). „Bonecrusher” jest byłym mistrzem BAMMA w wadze lekkiej. Do UFC trafił w 2016 w debiucie ciężko znokautował Łukasza Sajewskiego (14-4). Aktualnie posiada niechlubną passę trzech porażek w serii. Prawdopodobnie jest to jego ostatnia szansa na pozostanie w organizacji. Joe Duffy jest pierwszym zawodnikiem, który wygrał z Conorem McGregorem (21-4), a stało się to na CWFC 39. W ostatnim występie poniósł porażkę przez TKO w drugiej rundzie z Jamesem Vickiem.

Gala UFC on ESPN+5 odbędzie sie 16 marca w Londynie.

źródło: twitter