Poznaliśmy szczegóły związane z pierwszą galą Babilon MMA w 2024 roku. Do 42. edycji dojdzie 27 stycznia w Żyrardowie. W main evencie naprzeciwko siebie staną Bartłomiej Gładkowicz oraz Sergiusz Zając – starcie to będzie eliminatorem do potyczki o mistrzowski tytuł.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Organizacja Babilon MMA rok 2023 zakończyła w Bielsku-Białej, a kolejny otworzy w Żyrardowie. Przedstawiciele promocji za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych odsłonili pierwsze karty. Gala z numerem 42. będzie miała miejsce 27 stycznia. W ramach walki wieczoru rękawice skrzyżują Bartłomiej Gładkowicz (10-4) oraz Sergiusz Zając (4-1). Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej.

Gładkowicz jest zawodnikiem zdecydowanie bardziej doświadczonym od swojego oponenta. Trenujący na co dzień w łódzkim Octopusie fighter ma za sobą już występy chociażby w programie „Tylko Jeden”, czy samym KSW. Ostatnią potyczkę stoczył już pod banderą Babilonu. Doszło do tego na 38., edycji, kiedy to skonfrontował się z Piotrem Walawskim (12-10-1), finalnie jednogłośnie pokonując go na kartach sędziowskich.

Zobacz także: DONIESIENIA: Strzelanina z udziałem Arka Wrzoska w Bredzie. Polak uspokaja.

Zając natomiast może pochwalić się czterema zwycięstwami z kolei, z których dwa zdobywał pod sztandarem właśnie Babilonu. W swoim ostatnim starciu bardzo szybko rozprawił się z Dominikiem Owsianym (2-4), rozbijając go już w inauguracyjnej odsłonie.

Źródło: Facebook/Babilon MMA