Trener Alexa Pereiry i zarazem były mistrz wagi półciężkiej, Glover Teixeira nie wyklucza ewentualnego przejścia swojego podopiecznego – „Poatana” do wagi ciężkiej!

Na razie mistrz wagi średniej, Alex Pereira, skupia się na zbliżającej się rewanżowej walce z Israelem Adesanyą. Brazylijsko-nigeryjskie starcie będzie walką wieczoru gali UFC 287, która odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia w Miami-Dade Arena, w Miami na Florydzie.

To będzie tak naprawdę czwarte spotkanie wspomnianych dwóch zawodników. „Poatan” pokonał „The Last Stylebendera” dwukrotnie w kickboxingu, a następnie Pereira zwyciężył przez TKO w oktagonie na UFC 281 w listopadzie 2022 roku, co dało mu pas UFC średniej wagi. Długo wyczekiwana rewanżowa walka będzie pierwszą obroną tytułu Pereiry.

W wywiadzie dla portalu MMA Junkie, Glover Teixeira wypowiedział się o swoim zawodniku i nadchodzącej walce z Adesanyą:

Alex, ten gość jest skoncentrowany. Wie, jak wygraliśmy ostatnią walkę – zbyt długo czekał, zanim nacisnął spust. Musi być bardziej czujny w tej walce, ponieważ Izzy jest szybki. Dużo się porusza, i nad tym pracowaliśmy. Bądź czujny, skoncentrowany i kiedy nadarzy się okazja, po prostu skończy walkę.

Kontynuując, Teixeira dodał:

On jest finisherem. Może skończyć walkę w każdej chwili. To potężna siła. Gość tak mocno uderza, że musi tylko wywierać większą presję i kończyć, tak jak zrobił to w piątej rundzie. Oczywiście wie, że nie powinien zwariować i próbować skończyć walki już w pierwszej rundzie. Ale musi być bardziej czujny.

Na pytanie o ewentualną zmianę wagi przez Alexa Pereirę, Teixeira odparł:

W końcu to zrobi. Rozmawiamy o tym. Może walczyć w dowolnej kategorii wagowej. Spójrzcie na niego. Może walczyć w wadze ciężkiej, półciężkiej – jest dużym zawodnikiem. W końcu myślę, że zechce to zrobić, ponieważ cięcie wagi to dla niego duży problem. Nie narzeka. Po prostu idzie do przodu i robi to dobrze, ponieważ lubi wagę 84 kg i czuje się w niej dobrze. Ale na pewno może walczyć w kategorii do 93 kg i w końcu może to nastąpić, ponieważ jeśli awansuje, to będą super walki, duże walki. Myślę, że istnieje taka możliwość.

Zobacz także: Khamzat Chimaev twierdzi, że walka z Alexem Pereirą byłaby najłatwiejszym pojedynkiem w jego karierze