Gokhan Saki i Mark Hunt, dwie legendy uderzanych sportów walki wymieniły się w ostatnim czasie uprzejmościami w mediach. I w tym wypadku to zdanie należy odbierać bardzo dosłownie. 

Obu zawodnikom w ostatniej walce niezbyt się powiodło. Gokhan Saki (1-2) przegrał z Khalilem Rountree przez TKO na UFC 226, natomiast Mark Hunt (13-13) poległ przez poddanie z Alexeyem Oleynikem na UFC FN 136. Z uwagi, że ten drugi ma już 44 lat, myśli o ostatniej pożegnalnej walce w oktagonie UFC. Z propozycją godnego pożegnania Nowozelandczyka wyszedł właśnie Gokhan, proponując wspólną walkę na koniec kariery Marka. W rozmowie z BJPENN.COM wypowiedział się na ten temat:

Widziałem, że mark Hunt chce ostatniej walki. Niektórzy fani zareagowali na to i widza mnie biorącego te walkę. Odpowiedziałem na parę Tweetów 'masz dobry gust przyjacielu’ lub 'nie muszę omijać posiłków biorąc ten pojedynek’. Zanim się zorientowałem, już było o tym głośno. Czy to ekscytująca walka dla mnie? Cholera pewnie. On jest z K-1, nokautował innych, jest ciężkim facetem z ciężkimi łapami. Dla mnie nabranie wagi i walka z nim w oktagonie jest prawdziwym wyzwaniem, które mnie motywuje.

Powiedział jeszcze więcej o potencjalnym starciu:

Hunt jest świetnym zawodnikiem człowieku. Kiedy byłem młody, oglądałem jak nokautuje ludzi w K-1. A po jakimś czasie sam walczyłem w K-1. Stanięcie naprzeciwko niego w oktagonie byłoby wspaniałe a fani na pewno mocno by skandowali. Jeżeli przegra ze mną, nie sądzę by spędziło mu to sen z powiek i tak samo byłoby ze mną gdybym przegrał. Chce mu dać odpowiednią walkę pożegnalną, na jaką zasługuje. On ma potężne ciosy niczym strzelba, a ja niezwykle szybkie niczym AK-47. Obie kombinacje śmiertelne, ale kto by wykonał ostateczny strzał? Tak jak mówili w filmie Highlander 'może być tylko jeden’, wiec kogoś łeb poleciałby w trakcie tej walki.

Saki jest zatem przekonany, że fani pokochaliby ten pojedynek. Na odpowiedź Mark Hunta nie trzeba było długo czekać, który odpowiedział krótko i w swoim stylu na Twitterze:

https://twitter.com/markhunt1974/status/1042576564989251584

Jak zatem widać, jest jak najbardziej chętny na taki pojedynek. Zostało zatem właściwie sformalizować to starcie i czekać na istne bomby w klatce.

źródło: BJPENN.COM