Na gali UFC 232 w Las Vegas dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy Jonem Jonesem (22-1) i Alexandrem Gustafssonem (18-4). Obaj panowie wracają po dłuższej nieobecności i od razu zawalczą o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi półciężkiej UFC.
Obaj zawodnicy spotkali się ze sobą na gali z numerem 165. To starcie zostało powszechnie uznane za jedną z najlepszych walk w historii. Szwed właśnie przez pryzmat swojej pierwszej walki ocenia własne umiejętności.
Nawet jeśli przegrałem tę walkę, to zyskałem dużo. Po walce wiedziałem, że mam odpowiednie umiejętności i jestem na jego poziomie.
Jon Jones jest uważany za najlepszego zawodnika wagi półciężkiej w historii MMA, ale Alexander Gustafsson jest przekonany, że ma, to czego potrzeba, aby go pokonać.
Wiem, że nie jest niepokonany i potrafię go zranić. Jestem w stanie go pokonać.
Zawodnicy deklarują, że są zdrowi i gotowi do walki. Jeżeli długi rozbrat z klatką UFC nie wpłynął zbytnio na ich formę, to doczekamy się świetnego widowiska. „Bones” będzie chciał udowodnić swoją dominację w kategorii półciężkiej, a „The Mauler” po dwóch nieudanych próbach, chcę w końcu zdobyć mistrzowski tytuł.
Autor: Filip Błachut
Źródło: bjpenn.com















![MMA Replay: Patryk Kaczmarczyk analizuje zwycięstwo nad Soldaevem – „Wiedziałem, że go złamię” [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miniaturka-MMA-Replay-v1-kopia-218x150.webp)
![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)







