Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w świecie MMA Ariel Helwani, zaproponował walkę Phila De Friesa z Francisem Ngannou. Na komentarz ten zareagował sam mistrz z Anglii, zgłaszając swoją gotowość.

W zeszłą sobotę miejsce miała gala KSW 84, podczas której w walce wieczoru ponownie zobaczyliśmy Phila De Friesa (24-6). Mistrz królewskiej dywizji stanął w szranki z Szymonem Bajorem (24-10) i prowadząc starcie, ostatecznie zmusił go do odklepania przed końcem drugiej rundy. Dopisał tym samym do swojego rekordu już dziesiątą wygraną pod szyldem polskiej organizacji, a mimo tego dość krytycznie wypowiadał się o występie…

Zobacz także: „Nie jestem zadowolony” – De Fries po walce z Bajorem

Mogłoby się wydawać, że De Fries pokonał na polskim podwórku już dosłownie każdego. Szefostwo organizacji otwarcie mówi o tym, iż trudno będzie im znaleźć kolejnego przeciwnika na odpowiednim poziomie. W fantasy matchmaking zabawił się natomiast Ariel Helwani, który zaproponował konfrontację Anglika z Francisem Ngannou (17-3).

„Dajcie mi dużego Phila z Francisem. To jest walka. Zróbcie to KSW i PFL.”

Choć Kameruńczyk jest obecine związany z amerykańskim PFL, najbliższą rywalizację odbędzie w formule bokserskiej. Do ringu wejdzie 28 października, mierząc się z Tysonem Furym.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Źródło: Twitter/Ariel Helwani