Na majowej gali UFC 249 aktualny mistrz w wadze koguciej Henry Cejudo (16-2) pokonał przez TKO Dominicka Cruza (16-2). Po tej walce zaszokował on cały świat mieszanych sztuk walki i ogłosił przejście na zawodowej koguciej.

Na Twitterze Cole Shelton podał informację o tym, że Ultimate Fighting Championship oficjalnie usunęła Amerykanina z rankingu UFC. Tak więc dywizja kogucia pozostaje bez mistrza. Niedawno Dana White zapowiadał, że o zwakowany pas zawalczy będący 3 miejscu w kategorii do 61 kilogramów Petr Yan (14-1).

„Rankingi UFC zostały zaktualizowane i Henry Cejudo został usunięty z zestawienia P4P i tytuł w wadze koguciej pozostaje teraz zwakowany.  Interesujące…”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Triple C” w 2008 roku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył złoty medal w zapasach stylu wolnego. W Ultimate Fighting Championship był posiadaczem pasów mistrzowskich w kategorii muszej oraz koguciej. Aktualnie posiada passę 6 wygranych z rzędu.

źródło: Cole Shelton, bjpenn.com