Nowozelandczyk miał zmierzyć się z Bobbym Greenem, w co-main evencie grudniowego wydarzenia. Plany te pokrzyżowała kontuzja ręki, którą złamał w ostatnim pojedynku. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Z informacji podanych przez Christophera Reiva z Herald New Zeland wynika, że Dan Hooker (23-12) nie wystąpi 3 grudnia na gali UFC Austin z powodu kontuzji ręki. Tej samej, którą złamał w lipcowym starciu z Jalinem Turnerem. Zawodnik doznał odnowienia urazu podczas jednej z sesji treningowych w Auckland. Trwają poszukiwania nowego przeciwnika dla Bobby’ego Greena.

“Dan Hooker wypada z nadchodzącego pojedynku przeciwko Bobby’emu Greenowi, z powodu kontuzji ramienia.”

Zobacz także: Bobby Green ostro o „k***wsko nudnym” Tsarukyanie

„The Hangman” jest obecnie po dwóch zwycięstwach i zajmuje 9. lokatę w rankingu kategorii lekkiej. Przyznał, że sam nawoływał, a później zgodził się na pojedynek, mimo tego, że nie minęło dużo czasu po rekonwalescencji. Walka z Greenem miała odbyć się na dystansie pięciu rund. Zawodnik nie ma jednak zamiaru przepraszać oponenta za to, co się stało.

To tylko jedna z tych rzeczy. Byłem kopany tysiąc razy przez ostatnie 2 miesiące i po prostu trafił mnie w to miejsce. Jest złamana w tym samym miejscu, co ostatnio. (…) Nie bardzo wierzę w przepraszanie przeciwnika. Miałem walczyć z facetem, nie szedłem tam całować go w policzek. Planowałem robić przerażające rzeczy. Teraz mam go przeprosić, że jednak nie spróbuję urwać mu głowy?

powiedział Hooker.

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: X, NZ Herald, BJPENN.com, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, Josh Hedges/Zuffa LLC