Po piątej bardzo efektownej wygranej w UFC, Ilia Topuria liczy na zestawienie z topowym zawodnikiem wagi piórkowej. Jeżeli nie dostanie jeszcze walki o pas, będzie również usatysfakcjonowany konfrontacją z byłym pretendentem – Brianem Ortegą.

Ilia Topuria (13-0) wszedł do największej organizacji MMA na świecie jako niepokonany zawodnik i jak na razie polepsza swoją kapitalną serię. Podczas minionego UFC 282 skrzyżował rękawice z Bryce’em Mitchellem (15-1) i prowadząc pojedynek, ostatecznie zmusił przeciwnika do odklepania w drugiej odsłonie. Za taki występ został nawet nagrodzony bonusem pieniężnym.

Zobacz także: Aż jedenastu zawodników nagrodzonych! Przyznano bonusy po UFC 282

„El Matador” ma tylko jeden cel – mistrzowskie trofeum kategorii piórkowej. Uważa, że zrobił już wystarczająco, by o nie zawalczyć, natomiast nie zamierza czekać na mistrza, który obecnie przechodzi do wagi lekkiej. Z tego względu upatrzył sobie już oponenta. Chodzi o aktualny numer trzy – Briana Ortegę (15-3).

W 2023 roku chciałbym zawalczyć o pas, bo wiem, że jestem najlepszy na świecie. Wiem także, że mistrz jest zajęty przechodzeniem do kategorii lekkiej, a ja nie chcę tyle czekać. Dobrym rywalem byłby Brian Ortega, więc zobaczymy, co się wydarzy.

powiedział Ilia w rozmowie z Megan Olivi dla ESPN MMA.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ze względu na to, że obecny czempion – Alexander Volkanovski (25-1) – przechodzi teraz do kategorii lekkiej na potyczkę o drugie trofeum, przedstawiciele postanowili wprowadzić do dywizji piórkowej tymczasowy pas. Yair Rodriguez (14-3) oraz Josh Emmett (18-2) zmierzą się o niego podczas 284. edycji, więc i temu zestawieniu Topuria będzie się z całą pewnością dokładnie przyglądał.

Źródło: YouTube/ESPN MMA