Invicta FC 27 – karta walk gali z udziałem byłych rywalek Agi Niedźwiedź i Ariane Lipski

Organizacja Invicta FC ogłosiła dziś kartę walk kolejnej gali. Wśród walczących podczas tego wydarzenia pań zobaczymy m.in. byłe rywalki naszej najlepszej muszej, Agi Niedźwiedź oraz aktualnej mistrzyni do 57 kg KSW, Ariane Lipski.

Invicta Fighting Championship zorganizuje kolejną galę 13 stycznia 2018 roku w Kansas City. Do klatki Invicty powróci Sarah Kaufman (18-4, 1NC), która zmierzy się w walce wieczoru z Pannie Kianzad (8-2).

Sarah walczyła już dla Invicty w 2013 roku (pokonała wówczas Leslie Smith), ale szybko potem trafiła do UFC, gdzie również nie zagrzała na długo miejsca. Z czterech pojedynków stoczonych pod flagą największej organizacji na świecie przegrała dwa razy, raz wygrała i raz wynik jej walki zamieniono na no-contest.

Jej rywalka, Kianzad, walczy dla Invicty od 2015 roku. Stoczyła tu trzy pojedynki, pierwszy wygrywając z Jessicą-Rose Clark, a następne dwa przegrywając: najpierw z Tonią Evinger, a następnie z Raquel Pa’aluhi.

W co-main evencie gali zobaczymy natomiast Vanessę Porto (19-8), która wiosną uległa naszej Agnieszce Niedźwiedź (10-1), zaś we wrześniu zwyciężyła Milanę Dudievą. Porto zmierzy się z rywalką Ariane Lipski z gali KSW 40 w Dublinie, Marianą Morais (12-5). Młoda Brazylijka nie walczyła od października.

Oto aktualna karta walk gali Invicta FC 27 opublikowana przez organizację:

Walka wieczoru:
Pannie Kianzad vs. Sarah Kaufman
Pozostałe:
Vanessa Porto vs. Mariana Morais
Sharon Jacobson vs. Ashley Nichols
Ashley Cummins vs. Stephanie Alba
Brogan Walker-Sanchez vs. TBA
Felicia Spencer vs. Akeela Al-Hameed
Mallory Martin vs. Tiffany Masters
Loma Lookboonmee vs. Melissa Wang
Jade Ripley vs. Helen Peralta

 

źródło: mmafighting.com