Islam Makhachev ma jeden cel – siegnąć po czempionat UFC wagi lekkiej. Jego przyjaciel, Khabib Nurmagomedov od dawna wspiera go podczas walk, będąc w jego narożniku, co z pewnością ma ogromny wpływ na to, jak Rosjanin prezentuje się w oktagonie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl– legalnego polskiego bukmachera.

Dywizja do 70 kilogramów w UFC na ten moment nie posiada żadnego mistrza. Khabib Nurmagomedov (29-0) zdecydował ostatecznie zawiesić rękawice na kołku, a co za tym idzie – zwakować mistrzowski pas. Jako swojego następce namaścił Islama Makhacheva (19-1), który w żaden sposób nie zamierza zwalniać tempa.

Do ostatniego pojedynku 29-latka doszło w marcu bieżącego roku. Podczas gali z numerem 259 stanął w szranki z Drewem Doberem (23-10) i pewnie prowadząc całe spotkanie, ostatecznie skończył go w trzeciej rundzie. Tuż po zakończonym boju stwierdził, iż jest gotowy na zmierzenie się z przeciwnikiem z wyższej półki, apelując o starcie z Tonym Fergusonem (25-5).

Zobacz także: Islam Makhachev po zwycięstwie na UFC 259 chce walczyć z Tonym Fergusonem

Po jakimś czasie temat tej walki zniknął, natomiast zaczęto coraz więcej wspominać o konfrontacji z Rafaelem dos Anjosem (30-13), z którym Makhachev był już w przeszłości zestawiany, jednakże finalnie nigdy nie doszło to do skutku. Rosjanin wciąż podtrzymuje, iż jest otwarty na starcie z byłym mistrzem, wspominając jednocześnie, że chętnie skrzyżowałby także rękawice z Justinem Gaethje (22-3).

Wiemy, że Felder nie występuje zbyt często. Ma wiele innych rzeczy do roboty. Jeżeli chodzi o Hookera, to widziałem, iż dopiero co wrócił do domu, także na pewno nie będzie chciał tak szybko wrócić. Myślę, że ponownie zostanę zestawiony z dos Anjosem. (…) Znam się z Justinem [Gaethje] całkiem dobrze, ale nie jesteśmy żadnymi przyjaciółmi. Takie starcie jest możliwe do zrealizowania. Jest teraz wolny, więc dlaczego nie? Bardzo chciałbym z nim zawalczyć.

To prawda, były pretendent do pasa – Gatehje na ten moment nie ma zaplanowanego żadnego starcia. Niedawno wspominał, iż miał być zestawiony z Michaelem Chandlerem (22-5), jednakże organizacja ostatecznie zdecydowała się na nieco inne rozwiązanie.

Źródło: YouTube/RT Sport