Ivica Trušček i Vaso Bakočević zawalczą o pas BMF na chorwackiej wyspie

668
źródło: Instagram/FNC

Już 31 lipca odbędzie się trzecia odsłona chorwackiej gali Fight Nation Championship. Młodziutka organizacja pozazdrościła UFC jej Fight Island w Abu Dhabi i sama postanowiła wykorzystać potencjał geograficzny swojego kraju i kolejne, wakacyjne wydarzenie również zostanie rozegrane na przepięknej plaży, a dokładnie – plaży Zrče w północno-wschodniej części wyspy Pag w pobliżu miejscowości Novalja.

Wczoraj ogłoszono, że na tej gali kibice będą mogli zobaczyć długo wyczekiwany rewanż dwóch tamtejszych gwiazd, które także nie są anonimowe dla polskich fanów MMA – w oktagonie staną naprzeciwko siebie Ivica Trušček i Vaso Bakočević. Inspiracją zza Oceanu wydaje się też stawka tego starcia – pas „Balkan BMF”, czyli bałkańskiego skur*iela.

Obaj fighterzy na gali KSW 51 w Zagrzebiu nie poradzili sobie z Polakami – pierwszy przegrał przez niejednogłośną decyzję z Krystianem Kaszubowskim, drugi przez poddanie już w pierwszej rundzie z Borysem Mańkowskim. Nie zmienia to faktu, że obaj są bardzo doświadczonymi, solidnymi zawodnikami – łącznie we dwójkę zanotowali aż 133 walki! Trušček z bilansem 38-35, Bakočević – 40-19-1. Obaj spotkali się ze sobą w 2013 r. i co nie będzie oczywiste, patrząc na te rekordy, górą był Trušček, który znokautował rywala w drugiej rundzie na gali Final Fight Championship 4. Obecnie jednak popularny „Terror” ma gorszy okres – najbliższą walką spróbuje odbić się od serii 3 porażek z rzędu, zaś jego przeciwnik, znany jako „Psychopath”, wygrał 7 z 8 ostatnich walk, przegrywając tylko z Borysem.

Zobacz także: UFC szykuje mocną kartę na gali 8 sierpnia – m.in. Lewis vs. Oleinik oraz Weidman vs. Akhmedov

Organizacja zapewnia o emocjonującej karcie walk na „Fighting Island”, na której zobaczymy m.in. również dobrze znanego Polakom Filipa Pejića, Đanija Barbira, Donalda Ćosića, Adriane Vuković, Patrika Čelića czy powracającego Martina Batura. Na gali ma także być obecny niepokonany Ivan Erslan, który swój występ argumentuje tym, że KSW nie jest w stanie zapewnić mu daty kolejnej walki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Źródła: fnc_mma/Instagram, www.fightsite.hr