To, że mistrz wagi półśredniej KSW – Adrian Bartosiński – wyszedł do ostatniej walki z kontuzją, wiadome było już od dawna. Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, jak nabawił się on urazu. 

11 maja miejsce miało XTB KSW 94, do którego doszło w gdańskiej Ergo Arenie. W walce wieczoru zoabczyliśmy pojedynek na szczycie dywizji do 77 kilogramów. Adrian Bartosiński (16-0) położył na szali swój pas w starciu z Igorem Michaliszynem (10-3) i zapaśniczo kontrolując przez dwie odsłony, finalnie widowiskowo poddał przeciwnika w trzeciej rundzie rywalizacji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zaraz po pojedynku dowiedzieliśmy się, iż zmiana oponenta na kilka dni przed wydarzeniem nie była jedynym problemem, z jakim „Bartos” musiał się borykać. Na siedem tygodni przed eventem złamał on nos, co mocno utrudniało mu oddychanie. Całe feralne zdarzenie możemy zobaczyć w najnowszym vlogu czempiona.

Póki co jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, by mówić o kolejnych wyzwaniach dla Bartosińskiego. Wydaje się natomiast, iż przedstawiciele KSW będą chcieli doprowadzić do potyczki z Andrzejem Grzebykiem (21-6). Niewykluczony jest także potencjalny rewanż z Michaliszynem, o który zresztą sam zawodnik się upomina.

Zobacz także: Bartosiński vs Michaliszyn 2? Zawodnicy są na tak

Źródło: YouTube/Adrian Bartosiński, fot. Grafika: InTheCagePL | Materiały prasowe KSW, YouTube/Adrian Bartosiński