Choć od walki Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem minęły już blisko trzy lata, wciąż budzi ona zainteresowanie opinii publicznej. Dagestańczyk miał niedawno okazję odnieść się do niej w rozmowie z rosyjskim TASS

Rywalizacja Khabiba Nurmagomedova (29-0) wraz z Conorem McGregorem (22-6) przeszła do historii jako jedna z największych. To za sprawą ładunku emocjonalnego, z jakim obaj zawodnicy wchodzili do oktagonu. Do tego ładna oprawa, podrzewanie atmosfery w mediach – wszystko złożyło się na rekordową sprzedaż. Nie był to jednak sztuczny konflikt, o czym najlepiej świadczą sceny, do których doszło tuż po samej batalii.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Lata mijają, „Dagestański Orzeł” jest już na emeryturze, a dziennikarze wciąż dopytują o to starcie. Nurmagomedov wspomniał je w rozmowie z TASS, której część została upubliczniona za pośrednictwem mediów społecznościowych RT Sport. Co było głównym czynnikiem, dzięki któremu Khabib odniósł wtedy sukces? Przygotowanie psychiczne.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RT Sport (@rtsportnews)

„Cierpliwość i sprawiedliwość, to główne klucze do sukcesu. Mógłbym powiedzieć, że Conor jest pod tym względem słaby, ale to byłoby z złe mojej strony. Jako zawodnik jest bardzo mocny. Uderza naprawdę dobrze. Natomiast podczas naszej walki, mentalnie byłem zupełnie na innym poziomie. Nie chodziło o to, kto silniej trafi, a o wytrzymałość psychiczną. Cały świat na nas patrzył, więc najważniejsze było kontrolowanie emocji. Umiemy się bić, zmagać. Robimy to przez całe życie. Ale kiedy wchodzisz do strefy, w której nigdy wcześniej nie byłeś, trudno zachować spokój. Właśnie dlatego wtedy bardziej skupiłem się na przygotowaniu mentalnym, a nie fizycznym. Więc tak, jako zawodnik, Conor jest bardzo dobry. Jeżeli zaś chodzi o psychikę, wierzę, iż jestem znacznie mocniejszy.”

Na ten moment nie wiadomo, kiedy „Notorious” ponownie zawita w oktagonie UFC. Podczas swojego ostatniego – lipcowego – pojedynku, nabawił się urazu, który wyeliminował go z gry na dłuższy czas. Jak to jednak bywa w jego przypadku – nie musi czynnie startować, by było o nim głośno. Irlandczyk wdał się podczas ostatniej gali MTV Video Music Awards w sprzeczkę z muzykiem, więc teraz piszą o nim portale z całego globu.

Zobacz także: Awantura na czerwonym dywanie! Conor McGregor starł się z muzykiem [WIDEO]

Źródło: Instagram/RT Sport