Sąsiadujący w rankingu zawodnicy kategorii lekkiej pójdą ze sobą w bój podczas gali UFC 285 w Las Vegas.

Zajmujący 10 miejsce w rankingu – Jalin Turner podejmie zawodnika z nr 11 – Dana Hookera podczas gali UFC 285 w Las Vegas. Main eventem tego wydarzenia będzie głośny powrót Jona Jonesa w starciu o pas mistrzowski wagi ciężkiej z Cirylem Ganem. Gala zaplanowana jest na 4 marca.

Informację tę wyjawił Nowozelandczyk w wywiadzie z The Mac Life. Jak zdradził, obaj zawodnicy wypili niedawno kilka piw i doszli do wniosku, że powinni ze sobą zawalczyć. Hooker myślał bowiem, że Turner odrzucił propozycję walki z nim, co Amerykanin zanegował, po czym obaj zgodzili się na wspólną walkę.

Hookerowi nie idzie w ostatnim czasie najlepiej. Zawodnik przegrał bowiem cztery z ostatnich sześciu starć. Wszystko zaczęło się od porażki na pełnym dystansie z Dustinem Poirierem, po której został znokautowany w pierwszej rundzie przez Michaela Chandlera. Następnie powrócił na ścieżkę zwycięstw, wypunktowując Nasrata Haqparasta, choć na krótką chwilę, gdyż później pokonał go przez poddanie aktualny mistrz – Islam Makhachev. Po tym, Nowozelandczyk zdecydował się na powrót do kategorii piórkowej, gdzie został zestawiony z Arnoldem Allenem. Anglik bez problemu uporał się z Danem w pierwszej rundzie – w związku z tym Hooker zrezygnował z dalszego zbijania do wagi piórkowej. Ostatni raz widziany był w klatce w listopadzie zeszłego roku, gdzie znokautował fatalnego Claudio Puellesa.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda u pnącego się w rankingach „Tarantuli”. Zawodnik z USA posiada aktualnie serię pięciu zwycięstw, z których wszystkie odnosił przed czasem. Ostatni raz, Turner pojawił się w klatce organizacji UFC w lipcu zeszłego roku, gdzie w zaledwie 45 sekund udusił gilotyną Brada Riddella. Wiele osób spekulowało, że Turner może być następnym rywalem dla Mateusza Gamrota – jak jednak widać – nie tym razem!

Zobacz także: Jack Shore vs. Makwan Amirkhani wzbogaca rozpiskę UFC 286

źródło: The Mac Life