Były mistrz UFC Jan Błachowicz w ostatnim czasie nie może być zadowolony ze swojego zdrowia. Po operacji jednego barku zmuszony będzie przejść także kolejną. Kiedy to nastąpi?

Przez cały 2023 roku Jan Błachowicz (29-10-1) zameldował się w oktagonie globalnego potentata zaledwie raz. W lipcu stanął w szranki z Alexem Pereirą (9-2) i przewalczywszy pełny dystans finalnie zmuszony był uznać wyższość oponenta, niejednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Do akcji powrócić miał w styczniu tego roku, jednakże niestety – kontuzjowany bark nie pozwolił mu wziąć udziału w wydarzeniu. Ostatecznie więc „Cieszyński Książę” zmuszony był położyć się na stole operacyjnym.

Zobacz także: Powrót wydłużony? Błachowicza czeka kolejna operacja

W trakcie operowania jednego barku okazało się, iż konieczne będzie także zajęcie się tym drugim. Teraz Błachowicz nareszcie wyjawił, kiedy do tego dojdzie. Kolejna operacja będzie miała miejsce w marcu.

„Szwy zdjęte! W końcu mogę zacząć rehabilitację. Zawsze wierny fachowcom z Rehabilitacja Łomianki. W marcu drugi bark idzie pod nóż.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda więc na to, że powrót Polaka do klatki znacznie odłoży się w czasie. Realnym terminem wydaje się być dopiero jesień, także kibice zmuszeni będą uzbroić się w sporo cierpliwości.

Źródło: Instagram/Jan Błachowicz