Zbliża się UFC 294, a co za tym idzie – kluczowy dla rozkładu sił w dywizji półciężkiej pojedynek pomiędzy Magomedem Ankalaevem oraz Johnnym Walkerem. O wytypowanie tego starcia niedawno został poproszony były mistrz, Jan Błachowicz.

Po próbie zdobycia mistrzowskiego trofeum i blisko rocznej absencji, do oktagonu powróci Magomed Ankalaev (18-1-1). Dagestańczyk wystąpi na organizowanym w Abu Dhabi UFC 294, konfrontując się z będącym na fali trzech zwycięstw Johnnym Walkerem (21-7).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kibice są podzieleni w kwestii typowania tej konfrontacji. Jedni uważają, iż zapasy Anakalaeva powinny wystarczyć, inni natomiast twierdzą, że Brazylijczyk zdoła rozbić go w stójce. A do której grupy zalicza się były mistrz z naszego kraju – Jan Błachowicz (29-10-1)? O to zapytał go niedawno James Lynch.

Jeżeli musiałbym stawiać pieniądze, to dałbym na Anakalaeva, wiesz? Johnny Walker jest bardzo niebezpieczny w stójce, ale jeśli Magomed zdoła go sprowadzić do parteru, to powinien wygrać. 

Jeżeli chodzi o starty w ostatnich miesiącach, to niestety nie ułożyły się one po myśli „Cieszyńskiego Księcia”. Pod koniec minionego roku zremisował on w konfrontacji z wyżej wymienianym Ankalaevem, a następnie doświadczył jeszcze przegranej z rąk Alexa Pereiry (8-2). Na ten moment nie wiadomo także, kiedy będzie w stanie wrócić do klatki, bowiem niedawno zmuszony był przejść operację, po której właśnie dochodzi do zdrowia.

Źródło: YouTube/James Lynch, Instagram/Jan Błachowicz, fot. Grafika: InTheCagePL | Instagram/UFC, PAP