Koniec spekulacji! 21 października Mateusz Gamrot zawita do Abu Dhabi. Co więcej – nie będzie tam jedynie w charakterze gościa, a zawodnika rezerwowego do mistrzowskiej konfrontacji!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po trzech latach spędzonych w największej organizacji MMA na świecie i sześciu zwyciężonych walkach, Mateusz Gamrot (23-2) wszedł na 6. pozycję w oficjalnej klasyfikacji dywizji lekkiej. Zdecydowanie opłacało się być aktywnym fighterem i rywalizować z wymagającymi rywalami.

Postawa Polaka została właśnie doceniona przez szefostwo globalnego potentata. Okazuje się, iż podczas UFC 294 wystąpi on w roli zawodnika rezerwowego. Oznacza to, że jeżeli Islam Makhachev (24-1) bądź Charles Oliveira (34-9) będą musieli się wycofać, reprezentant Czerwonego Smoka oraz American Top Team wejdzie na ich miejsce!

Zbliżający się mistrzowski pojedynek na UFC 294 będzie rewanżowym spotkaniem obu zawodników. Po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą na gali z numerem 280. Górą wówczas okazał się być Dagestańczyk, który widowiskowo uporał się z „Do Bronxem”.

Zobacz także: Charles Oliveira reaguje na wyzwanie Mateusza Gamrota

Gamrot w bieżącym roku występował już dwukrotnie. W marcu dosłownie w ostatniej chwili wszedł na zastępstwo do Jalina Turnera (13-7), ostatecznie wypunktowując go na pełnym dystansie. Pod koniec września zawalczył natomiast w ramach main eventu z Rafaelem Fizievem (12-3), którego pokonał wskutek kontuzji nogi.

Źródło: Twitter/Maciej Turski, DDTVN, fot. ufc.com, grafika: InTheCage.pl