Janek ma więcej do stracenia – Joanna Jędrzejczyk o walce Błachowicz vs. Adesanya

120

Już na marcowej gali UFC 259 nasz rodak Jan Błachowicz (27-8) zmierzy się z aktualnym mistrze wagi średniej Israelem Adesanyą (20-0).

Joanna Jędrzejczyk (16-4) w wywiadzie dla South China Morning Post zdradziła swoje zdanie na temat tego pojedynku.

Janek ma więcej do stracenia w przeciwieństwie do Adesanyi, który jest mistrzem w mniejszej kategorii wagowej. Jan jest większy i silniejszy oraz posiada niezwykle silny cios i świetne kopnięcia na wątrobę, ale wiecie Adesanya jest elastyczny i nieprzewidywalny. Uwielbiam oglądać jego walki.

powiedziała Joanna Jędrzejczyk.

Reprezentantka klubu American Top Team przyjaźni się z Błachowiczem już od wielu lat i powiedziała, że według niej Polak przed swoim ostatnim pojedynek przeszedł ogromną przemianą mentalną co skutkowało świetną dyspozycją w walce z Dominickiem Reyesem (12-2)

powiedział Jan Błachowicz.

Znam Janka już od 15 lat i rozmawiałam z nim przed jego walką z Reyesem.  Rozmawiałam z nim kilka dni przed walką i widziałam w nim różnicę. To był właściwe miejsce i czas.  Czuję, że on staje się silniejszy nie tylko fizycznie ale i mentalnie i teraz nie można go zatrzymać. Widzę w nim właśnie taką zmianę.

podsumował.

Jan Błachowicz aktualnie posiada fantastyczną serię czterech wygranych z rzędu. W swoim ostatnim boju na UFC 253 pokonał przez TKO Dominicka Reyesa zdobywając pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Israel Adesanya do tej pory w swojej zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Mistrzem w wadze średniej został na UFC 243, gdzie znokautował Roberta Whittakera (22-5). W poprzednim występie na UFC 253 pokonał Paulo Costę (13-1)

Zobacz także: Gilbert Burns chwali umiejętności parterowe McGregora: „Jest naprawdę dobry”

źródło: bjpenn.com, South China Morning Post