Spory cios dla rozpiski rozgrywanej na początku grudnia gali UFC. W wydarzeniu udziału nie będzie w stanie wziąć jeden z topowych zawodników wagi średniej – Jared Cannonier. Wszystko przez kontuzję. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po pokonaniu obecnie dzierżącego mistrzowskie trofeum Seana Stricklanda (28-5) oraz Marvina Vettori’ego (19-6-1), Jared Cannonier (17-6) miał powrócić do oktagonu drugiego grudnia. Miejsce miała mieć wówczas bardzo interesująca potyczka, w ramach której miał podjąć Romana Dolidze (12-2). Niestety, jak przyznał sam „Killa Gorilla” w rozmowie z Submission Radio, zerwał on więzadło poboczne piszczelowe, co najprawdopodobniej wyklucza go z udziału w tej gali.

Choć będzie to trudne, będę musiał wycofać się z następnej walki z Dolidze. W jakim miejscu mnie to postawi, kiedy wrócę? Nie wiem. Mam nadzieję, że nie będę musiał być drugim lub trzecim wyborem do walki z tego typu gośćmi, ponieważ jestem tutaj, by ranić ludzi. Właśnie pobiłem rekord. Jestem w tym coraz lepszy.

przyznał.

Wygląda więc na to, iż przedstawiciele amerykańskiej organizacji będą teraz musieli znaleźć zastępstwo dla Gruzina. Ten obecnie zajmuje siódmą lokatę w oficjalnej klasyfikacji. Po raz ostatni zawalczył w marcu tego roku, finalnie przegrywając na kartach sędziowskich z już wcześniej wspominanym Vettorim.

Zobacz także: Chimaev debiutuje w rankingu wagi średniej UFC

Źródło: YouTube/Submission Radio, fot. Chris Unger/Zuffa LLC