Jędrzejczyk vs. Zhang walką roku? Nie według Rose Namajunas

68
Źródło: SPORTbible

W marcu tego roku (na gali UFC 248) doszło do pojedynku o pas mistrzowski dywizji słomkowej kobiet pomiędzy pretendentką Joanną Jędrzejczyk i mistrzynią Weili Zhang. Po pięciu rundach bardzo zaciętej walki sędziowie niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Chinki. Fani wszechstylowej walki wręcz do teraz zachwycają się tym starciem i niektórzy uznają je za walkę roku, a jeszcze inni nawet za najlepsze w historii żeńskiego MMA.

Ostatnio na temat tego pojedynku wypowiedziała się Rose Namajunas, która nie podziela zdania, że starcia to było walką roku. W jej opinii definicja najlepszych pojedynków nie powinna opierać się na ilości otrzymanych obrażeń.

To była świetna walka, na pewno obie to dzikuski. Jednakże mam problem z tym, że ludzie mówią, iż jest to najlepsza walka w historii. Nie sądzę, że to dobrze.

powiedziała 28–latka w wywiadzie dla ESPN, po czym dodała:

Nie uważam, że to dobrze, iż wybiera się najlepszą walkę opierając się na tym, jak zawodnicy w nich wyglądają. Ludzie zawsze najlepsze starcia postrzegają, jako brak obrony i dużo przyjętych ciosów. Dla mnie, to nie są najlepsze walki.

Jeśli spojrzeć na moją drugą walkę z Joanną – też trwała pełne pięć rund – mój ruch głowy był zręczny. Miałam trochę popękaną wargę, trochę zadrapań, ale przede wszystkim idealnie unikałam ciosów. Tak więc dla mnie pokazały serce do walki i byłam pod wrażeniem obu z nich, ale tylko tyle. To nie była najlepsza walka. Patrzę na pojedynki inaczej niż większość fanów.

„Thug Rose” z naszą rodaczką mierzyła się dwukrotnie. W listopadzie 2017 roku niespodziewanie znokautowała Jędrzejczyk i tym samym została nową mistrzynią kategorii słomkowej. Pięć miesięcy później, w kwietniu, stanęła do rewanżu z Joanną, który wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Jeśli nie Jędrzejczyk vs. Zhang, to jaki więc pojedynek – według Namajunas – zasługuje na tytuł walki roku?

Najlepszą walką do tej pory było starcie Josh Emmett vs. Shane Burgos. To był piękny pokaz dwóch różnych stylów – dla mnie to jest walka roku.

spuentowała.

Zobacz także: Pojedynek Jędrzejczyk vs. Zhang został wybrany przez ESPN walką półrocza

Źródło: MMA Junkie