Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na powrót Karoliny Kowalkiewicz do oktagonu! Polka wystąpi po raz kolejny już 7 sierpnia. Co ciekawe, dojdzie do tego na numerowanej gali – UFC 265 – a jej przeciwniczką będzie walcząca pod flagą Stanów Zjednoczonych, Jessica Penne. 

Karolina Kowalkiewicz (12-6) przystępuje do tego pojdynku po serii aż czterech przegranych, więc z pewnością zrobi wszystko, co w jej mocy, by wrócić na ścieżkę zwycięstw. Po raz ostatni zameldowała się w oktagonie, w lutym minionego roku, gdy stanęła w szranki z Xiaonan Yan (13-2). Niestety, Chinka okazała się wówczas zbyt mocna, finalnie pokonując Polkę na pełnym dystansie. Na domiar złego, ta podczas walki nabawiła się jeszcze kontuzji, która wyeliminowała ją z treningów na dłuższy czas.

Zobacz także: „Jak trenować, to tylko z najlepszymi” – Joanna Jędrzejczyk pomaga Karolinie Kowalkiewicz w przygotowaniach do walki

Jessica Penne natomiast legitymuje się zawodowym rekordem 13-5. Swoje ostatnie starcie stoczyła zaledwie dwa miesiące temu, kiedy to podzieliła oktagon UFC wraz z Lupitą Godinez (5-1). Amerykanka ostatecznie niejednogłośnie wygrała na kartach sędziowskich, odbijając się tym samym po wcześniejszej serii trzech porażek, w ramach której musiała uznać wyższość chociażby naszej innej reprezentantki – Joanny Jędrzejczyk (16-4).

Źródło: Twitter/UFC Europe