ONE Championship wprowadza powiew świeżości we współczesnych sportach walki. Uznawany za jednego z najlepszych zawodników MMA w dywizji muszej, Demetrious Johnson, powróci do akcji piątego grudnia. Zmierzy się wtedy na wyjątkowych regułach z mistrzem muay thai, Rodtangiem Jitmuangnonem. 

Wygląda na to, iż singapurskie ONE Championship nie obawia się innowacyjnych ruchów. Starając się przyciągnąć nowego widza, organizuje starcie na specjalnych zasadach. Pojedynek Demetriousa Johnsona z Rodtangiem Jitmuangnonem rozegra się na dystansie cztero, trzyminutowych rund. Co ciekawe, zawodnicy będą rywalizować naprzemiennie w fomułach boksu tajskiego oraz wszechstylowej walki wręcz.

„Mighty Mouse” po raz ostatni widziany był w akcji, podczas jednej z kwietniowych gal. Stanął wtedy w szranki z obecnym mistrzem, reprezentującym barwy American Top Team, Adriano Moraesem (19-3). Brazylijczyk nie pozostawił wówczas żadnych wątpliwości, rozbijając Johnsona przed upływem drugiej rundy. Była to dla niego pierwsza przegrana od czasu pamiętnej decyzji w konfrontacji z Henrym Cejudo (16-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rodtang również był obecny podczas tego samego wydarzenia. Starł się wtedy z Danialem Williamsem i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie sięgnął po triumf przez jednogłośną decyzję sędziów, wydłużając jednocześnie swoją serię zwycięstw do trzech.

Źródło: Twitter/ONE Championship