Mistrz wagi ciężkiej UFC jednoznacznie określił się w związku z potencjalną rywalizacją z Tysonem Furym. Szykuje się hitowe zestawienie w formule bokserskiej?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jakiś czas temu Jon Jones (27-1-1) wdał się w wymianę zdań z mistrzem świata w boksie Tysonem Fury (33-0-1 boks). Od tego momentu zaczęły się dywagacje na temat ich potencjalnego starcia. „Gypsy King” swego czasu opublikował nagrania, na których widać było, jak trenuje MMA, więc można było podejrzewać, że ta walka odbędzie się w tej dyscyplinie. Ostatnio jednak „Bones” wyszedł jednak w kierunku Brytyjczyka z inną interesującą propozycją.

Byłbym zachwycony, gdyby Dana zorganizował tę walkę. To jedna z rzeczy, która cechuje UFC – zawsze dajemy fanom to, czego chcą. Tyson Fury jest po prostu zachwycającym przeciwnikiem i byłoby świetnie, gdyby ta walka się zmaterializowała. Jestem na to gotowy i mógłbym z nim nawet boksować. Zobaczymy, co się wydarzy.

Zobacz także: Mistrz UFC typuje Błachowicz vs. Pereira

Jones w swoim ostatnim pojedynku bardzo łatwo rozprawił się z Cirylem Gane (11-2). Był to dla niego powrót po ponad trzech latach przerwy. Przez wielu fanów, jak i ekspertów jest uznawany za najlepszego zawodnika w historii. W swojej karierze wygrywał z m.in.: Danielem Cormierem (22-3-1), Lyoto Machidą (26-12), dwukrotnie Alexandrem Gustafssonem (18-8) i Gloverem Teixeirą (33-9). 

Autor: Dawid Ważny

Źródło: MMA Fighting