Wygląda na to, że już i tak bardzo interesująca rozpiska grudniowego UFC 269, wzbogaci się o ciekawy bój w wadze piórkowej. Według informacji portalu MMA Junkie, organizatorzy planują wtedy zestawić uplasowanego na 7. pozycji w rankingu, Josha Emmetta z ulokowanym dwie lokaty niżej, Danem Ige. 

Josh Emmett (16-2) obecnie znajduje się na fali trzech wygranych. Miniony pojedynek stoczył w czerwcu bieżącego roku, kiedy to podjął Shane’a Burgosa (13-3). Przewalczywszy pełny, trzyrundowy dystans, sędziowie uznali, iż to 36-latek zrobił znacznie więcej by odnieść sukces, ostatecznie jednogłośnie wskazując go na zwycięzcę. Ostatnim fighterem, który znalazł na niego sposób, był były oponent naszego rodaka, Mateusza Gamrota (19-1) – Jeremy Stephens (28-19).

Dan Ige (15-4) zaś przystąpi do tej rywalizacji po przegranej, której w czerwcu doświadczył z rąk Chan Sung Junga (17-6). Koreańczyk nie dał wtedy zbyt dużych szans występującemu pod flagą Stanów Zjednoczonych zawodnikowi, finalnie rozpracowując go na pełnym dystansie. „50k” wcześniej wychodził zwycięsko z batalii z Gavinem Tuckerem (13-2), ekspresowo, bo zaledwie po 22. sekudach od rozpoczęcia walki, posyłając go na deski.

Źródło: MMA Junkie