Starcie, którego wizja rozgrzała kibiców KSW, z dużą dozą prawdopodobieństwa odbędzie się na majowej gali. Na jakim etapie są rozmowy między Szymonem Kołeckim, Łukaszem Jurkowskim oraz KSW? O tym opowiedział w „Klatka po klatce” dyrektor sportowy organizacji, Wojsław Rysiewski.

Zobacz także: Łukasz Jurkowski zapowiada powrót do klatki wiosną. Czyżby walka z Kołeckim na KSW 53?

Gdy po gali w Gliwicach rozgorzała dyskusja o potencjalnej walce Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim, wszyscy byli bardzo ciekawi, czy KSW uda się ten pojedynek zorganizować. Obaj zawodnicy podeszli do takiej możliwości z otwartymi głowami. Juras przyznał, że byłby zaszczycony walką z Olimpijczykiem, z kolei Kołecki stwierdził, że bardzo lubi i szanuje Łukasza, co trochę go do walki zniechęca, ale jeśli KSW będzie miało dla niego dobrą propozycję dotyczącą tego starcia, to on podejmie rękawice.

Dziś, w programie Klatka po klatce dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski zdradził, na jakim etapie są rozmowy w sprawie zestawienia tych dwóch zawodników:

Jesteśmy, że tak powiem, na dobrej drodze, żeby do tego doprowadzić, ale też nie jest tak, że teraz jakoś intensywnie nad tym pracujemy. No, obaj panowie wyrazili publicznie chęć stoczenia pojedynku. My wyraziliśmy, że jesteśmy nim zainteresowani. Do maja jest jeszcze chwila czasu. Musimy dopracować tam jeszcze pewne tematy, ale to chwila, abyśmy ogłaszali.

Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, ale jak zawsze trzeba pewne sprawy kontraktowe mieć jasne, podpisać – że tak powiem – papier na pojedynek, ale z tym jeszcze chwila.

powiedział i doprecyzował, co pozostało jeszcze do ustalenia.

Tu właśnie bardziej niż finanse do rozwikłania są kwestie wagowe i takie techniczne. (…) Generalnie, ja jestem raczej purystą, jeśli chodzi o MMA (…) i tak, jakby miał podać wagę tego pojedynku, to byłoby 93 kg.

dodał.

Przy okazji przypominamy nasz ostatni wywiad z Szymonem Kołeckim, w którym mówi o najbliższej walce i rywalu: