Już 20 czerwca gala PPV z udziałem Michała Materli –  Federacja EFM  powraca w wielkim stylu! Poznaj pełne zestawienie walk. 

Hitowa walka wieczoru Michał Materla vs Willi Ott

W walce wieczoru  zawalczy jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce  Michał Materla, tym samym Michał powróci do klatki po kilkumiesięcznej przerwie! Będzie to niespotykana okazja, aby ponownie obserwować zmagania legendy MMA. Przeciwnikiem Michała będzie Willi Ott – mistrz największej austriackiej federacji MMA, najbardziej rozpoznawalny austriacki zawodnik. Kilka tygodni temu przeszedł na islam, czym wywołał zamieszanie medialnie w świecie islamskim. 

Niektórzy mówią, że już nie wrócę, że jestem za stary, za wolny, zbyt mocno poobijany, twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym i przeszedł na sportową emeryturę. Powiem Wam tylko tyle: nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę.

Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest jest żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji – ale nigdy mi nie zabraknie charakteru – WRACAM – zapowiada Michał Materla

Transmisja Gali w systemie PPV

Trzecia już edycja gali federacji EFM  zostanie zorganizowana w formacie TV w jednym z berlińskich studiu. Fani będą mogli obejrzeć galę za pośrednictwem systemu PPV , wykupując dostęp  w cenie od 25 zł przez stronę http://www.efmma.com. 

9 zawodowych walk podczas 3 edycji Gali EFM

Na gali wystąpi aż 18 zawodników z Polski i zagranicy. Oprócz walki wieczoru odbędzie się najbardziej sportowy freak fight pomiędzy dwoma znanymi sportowcami Jackiem Wiśniewskim i Marcinem Buksińskim . Jacek to były  piłkarz Górnika Zabrze i Cracovii Kraków. Jego syn obecnie gra w I zespole Górnika Zabrze. Znany z bezpośrednich i kontrowersyjnych wypowiedzi. Swój debiut w MMA zaliczył na KSW kilka lat temu. Maciej Buksiński to były zawodnik amerykańskiego futbolu (Seahawks Gdynia), dwukrotny mistrz Polski. Jest on złotym medalistą biały pasów BJJ w Abu Dhabi.

Zawody podczas Gali EFM 3 poprowadzi najlepszy polski sędzia ringowy MMA – Łukasz Bossacki (UFC, Bellator, KSW, M-1), a anonserem będzie Krzysztof Skrzypek.

Walki na, które warto zwrócić uwagę

Emocjonująco zapowiada się co- main event Mateusz Piskorz vs. Marcel Grabiński. Mateusz to jeden z najlepszych polskich zawodników w swojej kategorii wagowej. Na co dzień jest partnerem treningowych Conora McGregora w Irlandii. Zawodnik, który walczył w Bellatorze.  Z kolei Marcel jest mistrzem największej  niemieckiej federacji MMA. Jeden z najlepszych zawodników w swojej klasie wagowej. Jest to były zawodnik UFC oraz syn polskich emigrantów, który po śmierci swojego ojca został wychowany przez swojego trenera Nordin Asrih i przeszedł na islam. 

Warto zwrócić uwagę także na walkę Maciej Różański vs. Will Fleury, który jest najlepszym irlandzkim zawodnikiem kategorii średniej. Jest to zawodnik, który walczył w Bellatorze. Maciej to z kolei bardzo utalentowany zawodnik kat.84 kg. Jest on kilkakrotnym mistrzem Polski w BJJ i należy do ścisłej czołówki europejskiej.

Pozytywnie zaskoczyć może zestawienie Michał Domin vs Nikolay Grozdev. Nikolay to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych  zawodników w wadze 66 kg w Bułgarii i Irlandii. Na co dzień jest partnerem treningowych Conora McGregora. Michał Domin z klubu Oktagon Team Żory jako perspektywiczny i młody zawodnik na pewno będzie miał olbrzymią motywację , aby pokonać bardziej doświadczonego zawodnika.  

Ciekawym zestawieniem jest także walka  Wojciecha Janusza  zawodnika dającego bardzo krwawe walki. Zawodnik  Kat.93 kg. Partner treningowy Michała Materli i Tomasza Narkuna, natomiast Piotr Kalenik często prowadzi zażarte walki w oktagonie, więc zapowiada się niezła bitka.

Poznaj pełny Fightcard gali EFM

Walka wieczoru
84 kg: Michał Materla vs. Wilhelm Ott – walka o pas

Karta główna
77 kg: Mateusz Piskorz vs. Marcel Grabiński – walka o pas
93 kg: Maciej Różański vs. Will Fleury – walka o pas
66 kg: Michał Domin vs Nikolay Grozdev – walka o pas
108 kg: (CW) Jacek Wiśniewski vs. Maciej Buksiński
98 kg: (CW) Wojciech Janusz vs. Piotr Kalenik

Karta wstępna
70 kg: Krzysztof Dobrzyński vs. Mateusz Makarowski
77 kg: Damian Ostęp vs. Hojat Khajevand
73 kg: (CW) Krzysztof Friedel vs Paul Saier

Informacja prasowa