Teatr jednego aktora – tak można podsumować walkę Kamila Szkaradka z Patrykiem Surdynem. Znakomite widowisko!

Obaj startują dynamicznie, w stójce. Sporo kiwek, Sudryn znakomicie na nogach. Wreszcie Szkaradek rusza po obalenie, ale Patryk ekwilibrystycznie odwraca pozycję. Bitka trafia pod siatkę, gdzie panowie klinczują, ale są w tym niesamowicie aktywni. Pod koniec drugiej rundy Surdyn obala, ale to Szkaradek trafia na górę i zaczyna bić. Patryk bardzo dobrze się broni, nie pozwala się ustabilizować. Kamil szuka gliotyny, ale rywal wstaje. I znów walka pod siatką, wyhaczenie Szkaradka i Surdyn osuwa się na matę, ale tylko na chwilę, bo Patryk idzie po nogę, a potem wstaje. Na minutę przed końcem rundy znowu Surdyn chce obalić, tymczasem przeciwnik rozrywa i chce się bić w stójce. Trafia, ale jakimś cudem Patryk się ratuje, klejąc się do nóg oponenta.

Drugą rundę Surdyn zaczyna nieco spokojniej, zaś Szkaradek szuka ponownie tego ciosu, który już raz powalił rywala na matę. Patryk po uderzeniu pada na matę, Kamil zdobywa pozycję dominującą, ale Surdyn jest niebezpieczny z dołu i już próbuje motylej gardy. Patryk skręca się, chce jakość z tego wyjść, ale rywal nie wypuszcza go. Szkaradek klei się, bije, wreszcie trafia za plecy i szuka mataleo, ale nie mogąc dopiąć, rezygnuje w końcu.

Patryk wygląda na zmęczonego, a Kamil jakby nabrał wiatru w skrzydła. Po minucie wymian na środku, gdzie presję wywierał Szkaradek, Patryk szuka parteru. I znów tak się układa, że to Kamil trafia na górę. Po chwili grapplerskich szachów Surdyn daje radę się podnieść, ale Szkaradek niemal natychmiast obala ponownie. Kamil nie może doszukać się poddania, ale zawzięcie próbuje, podobnie jak jego przeciwnik, który stara się nieustannie wstawać. Na 1,5 minuty przed końcem walki Szkaradek ma bezpieczną dominującą pozycję, wykluczone nogi Surdyna. Patryk nie poddaje się, ale widać po nim spore zmęczenie. I tak starcie dobiega końca.

Zobacz także: XTB KSW 85 – wyniki

Sędziowie punktowali jednogłośnie 3 x 30-27 zwycięstwo Kamila Szkaradka.