Miniona aktualizacja oficjalnych rankingów największej organizacji MMA na świecie nie była łaskawa dla Karoliny Kowalkiewicz. Polka, która przegrała swoje ostatnie starcie, oficjalnie wypadła z zestawienia.

Przygoda Karoliny Kowalkiewicz (16-8) w amerykańskim gigancie pełna jest wzlotów i upadków. Jej bilans aktualnie wynosi tam 9-8. Mimo wszystko, nadal chce spełniać się w roli zawodniczki, więc regularnie podchodzi do startów. Po raz ostatni w akcji oglądać mogliśmy ją początkiem maja, przy okazji rozgrywanego w Brazylii UFC 301. Zmierzyła się wówczas z Iasmin Lucindo (16-5), finalnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Porażka ta była dla niej pierwszą od kilkunastu miesięcy i przerwała jednocześnie jej wcześniejszą serię aż czterech wygranych. Co ciekawe, tuż po przegranej zaliczyła spadek w oficjalnej klasyfikacji i przez moment zamykała stawkę najlepszych zawodniczek w kategorii słomkowej. Teraz natomiast osoby odpowiedzialne za układanie rankingu zdecydowały, iż całkowicie usuną ją z zestawienia. Na miejsce Polki weszła Gillian Robertson (13-8).

Źródło: ufc.com, fot. Chris UNger/Zuffa LLC