Khabib Nurmagomedov nie zgadza się z punktacją walki wieczoru gali UFC 236

źródło: Business Insider

Zaraz po zakończeniu krwawego i zaciętego do ostatnich sekund boju o tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej, pomiędzy Maxem Hollowayem (20-4) i Dustinem Porierem (25-5) – głos odnośnie starcia zabrał mistrz dywizji lekkiej, Khabib Nurmagomedov.

W walce wieczoru gali UFC 236 w Atlancie, po raz drugi starli się Max Holloway z Dustinem Poirierem. Wszyscy trzej sędziowie, po pięciorundowym boju, nie mieli problemów, by jednogłośnie wskazać zwycięzcę w osobie Poiriera, punktując całe starcie w stosunku 49-46. Tym samym, Diamond został tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, odniósł również drugie w karierze zwycięstwo nad aktualnym czempionem dywizji piórkowej.

Zaraz po zakończeniu gali, głos zabrał prawowity mistrz kategorii lekkiej, Khabib Nurmagomedov, który na Twitterze napisał:


„Nie zgadzam się z sędziami i punktacją 49:46, według mnie powinien być remis, szacunek dla obu zawodników, a Poirierowi nie można odmówić dotychczasowych osiągnięć, moje gratulacje Dustin, widzimy się we wrześniu. 🦅 vs 💎”

Przed galą w Atlancie, prezes organizacji UFC ujawnił plany dotyczące konfrontacji zwycięzcy walki wieczoru z mistrzem kategorii lekkiej, do której ma dojść we wrześniu. Jak już wiadomo, Dagestańczyk w drugiej obronie trofeum dywizji lekkiej, pójdzie w bój z posiadaczem tymczasowego tytułu mistrzowskiego – Dustinem Porierem.

źródło: Twitter