Niepokonany mistrz UFC wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov stoi przed kolejnym trudnym zadaniem, jakim jest unifikacyjny pojedynek z Justinem Gaethje, do którego dojdzie już wkrótce – na wydarzeniu z numerem 254.

„Dagestański Orzeł” obecnie legitymuję się bilansem 28-0. Jeszcze nikt nie znalazł recepty na jego styl walki, a już wkrótce przekonamy się o tym, czy nadal tak pozostanie. Menadżer 32-latka, jakiś czas temu powiedział, iż zawodnik zakończy swoją karierę z trzydziestoma zwycięstwami, bez żadnej porażki. Teraz Khabib Nurmagomedov ustosunkował się do tych słów, porównując swój wyczyn do rekordu niesamowitego pięściarza, Floyda Mayweathera Jr.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy wtedy zakończę karierę. 30-0 byłoby czymś niesamowitym. To wygląda i brzmi naprawdę dobrze. Świetny rekord – jak Mayweathera, ale w MMA. Zobaczymy. Jestem bardzo blisko, żeby to osiągnąć. (…)

Okej, skończę Gaethje, a potem zdominuję jeszcze jednego przeciwnika, to moje nazwisko na stałe zapisze się w historii. Chociaż po tym, co stało się z [Conorem] McGregorem, mam wrażenie, że już do tego doszło. Nawet po 50 latach, gdy ludzie będą oglądać tę walkę, to nadal będzie robić na nich wrażenie. To tak samo, gdy Muhammad Ali mierzył się z [Joe] Frazierem w Manili.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nurmagomedov zdobył swój mistrzowski tytuł na gali UFC 223, gdy wypunktował Ala Iaquintę. Dotychczas obronił go dwukrotnie, zwyciężając kolejno ze wspomnianym przez niego Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem.

Zobacz także: Benson Henderson wspiera Koreańskiego Zombie po jego porażce z Brianem Ortegą

Źródło: BJPENN.com