Można było spodziewać się tego, co dziś nastąpiło, ale… to naprawdę nie są wieści, które chcemy słyszeć. Niepokonany, wielki Khabib Nurmagomedov ogłosił, że kończy karierę.

Po zwycięskiej walce z Justinem Gaethje w main evencie gali UFC 254, niepokonany mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov oświadczył, że było to jego ostatnie starcie.

Gdy tylko Bruce Buffer ogłosił oficjalnie wyniki walki, Khabib zaczął odklejać tejpy z rękawic. Pomagał mu jego narożnik. Przez cały ten czas Orzeł próbował zebrać się w sobie, aby powiedzieć parę słów do mikrofonu UFC. Zaraz po wygranej rozpłakał się i trudno było mu się uspokoić.

W pierwszych słowach wywiadu Khabib podziękował bogu za wszystko, co od niego otrzymał, a następnie przyznał, że kończy karierę, walka z Justinem była jego ostatnią i odłożył na matę swoje rękawice, w symbolicznym geście:

Khabib powiedział, że nie chce wychodzić do walki bez swojego ojca, który zmarł w tym roku na COVID-19. Dodał, że decydujący głos w tej sprawie miała jego mama, która po śmierci Abdulmanapa Nurmagomedova wymogła na synu, aby ten przestał walczyć.

Tym samym zakończyła się w MMA pewna era, #KhabibTIME.