Khabib Nurmagomedov nadal na tronie! Bez problemu rozprawił się z Justinem Gaethje, którego udusił trójkątem nogami w drugiej rundzie.

Runda 1:

Obaj zawodnicy od początku walki spokojnie. Justin Gaethje z pierwszym niskim kopnięciem, aby złapać kontakt i dystans. Khabib próbował metodycznie ustawić Amerykanina na siatce, bez wyprowadzania ciosów. Kolejny lowkick i prawy Justina. Po chwili poprawka prawym sierpowym w wykonaniu tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Zwarcie, wmiana ciosami. Nurmagomedov z prostymi. Kolejne niskie kopnięcie Amerykanina. Próba sklejenia w wykonaniu mistrza, Gaethje straszył obszernymi cepami. Kopnięcie Justina. Frontalne kopnięcie na tułów po stronie regularnego mistrza. Kolano na tułów po stronie Khabiba. Ciosy proste Khabiba, wysokie kopnięcie tymczasowego mistrza. Próba kolejnego kolana w wykonaniu Khabiba. Kolejne obszerne ciosy Justina, przestał jednak kopać na łydkę. Kołysanie się Justina, Khabib gonił rywala z ciosami wywierając presję. Dwa mocne ciosy doszły do głowy Rosjanina. Udane zanurkowanie pod ciosami w wykonaniu niepokonanego zawodnika. Dosiad w wykonaniu Khabiba, pójście do balachy, jednak zabrakło czasu.

Runda 2:

Wyraźnie zmęczony Justin Gaethje. Khabib nieustannie wywierał presję. Prosty Amerykanina, odpowiedź trzema ciosami w wykonaniu Nurmagomedova, frontalne kopnięcie. Lewy cep tymczasowego mistrza. Potężne niskie kopnięcie zawodnika z USA, po którym ugięła się noga pod Khabibem. Po niskim kopnięciu, Rosjanin od razu sprowadził przeciwnika. Tam skręcił się do trójkąta nogami, który od razu klepał Gaethje, sędzia jednak przysnął i nie zauważył, w konsekwencji – Justin odpłynął.

Po walce, Khabib Nurmagomedov obwieścił zakończenie sportowej kariery. Skończył na szczycie, z rekordem 29-0.