Na przestrzeni ostatnich tygodni coraz więcej mówi się o potencjalnej walce Pawła Pawlaka z Michałem Materlą. Okazuje się, że fanem takiego zestawienia jest Mamed Khalidov, który chciałby jeszcze raz zobaczyć „Bijące Serce KSW” z mistrzowskim trofeum. „Prawdziwy wojownik. Jeśli chodzi o Polaków, to nikt go nie przebije” – mówi z szacunkiem.

16 grudnia organizacja KSW powróci ze swoją 89. edycją do Gliwic. Nie od dziś wiadomo, że przedstawiciele organizacji chcą zamknąć rok z przytupem, więc szykują zestawienia, które będą mocne zarówno pod kątem sportowym, jak i medialnym. Jakiś czas temu ogłoszono już main event. Spotkają się w nim niepokonany Adrian Bartosiński (13-0) wraz z Salahdinem Parnassem (18-1), który próbuje dokonać niemożliwego, robiąc podejście po trzeci pas!

Zobacz także: Parnasse w drodze po trzeci pas! Hitowe zestawienie z Bartosińskim main eventem XTB KSW 89!

Oprócz występu „Bartosa”, coraz więcej wspomina się również o walce innego reprezentanta łódzkiego OctopusaPawła Pawlaka (22-4-1), zestawiając go z Michałem Materlą (33-9). Pomysł ten bardzo podoba się Mamedowi Khalidovowi (37-8-2), który od lat darzy weterana polskich klatek ogromnym szacunkiem.

Ekscytuje mnie to. Jak się dowiedziałem, to aż mi serce zadrżało. Szczerze chciałbym zobaczyć, jak Michał zdobywa ten pas. Jest to moje marzenie… Na dzień dzisiejszy jest to moje marzenie. Jeśli byś zapytał, jakie jest moje marzenie związane ze sportem, to odpowiedziałbym, że chciałbym jeszcze raz zobaczyć pas na jego biodrach. Paweł przeszedł swoją drogę, jest znakomitym zawodnikiem – zwierzę. Kondycja, ręce, nogi, zapasy, pięknie pracuje, zmiany tempa, różnorodne kombinacje, ciężko go wyczuć… Dlatego jest mistrzem. Nie skreślam go, tylko mówię, że ja chciałbym zobaczyć pas na biodrach Michała, bo uważam, że jest to prawdziwy wojownik MMA. Jeśli chodzi o Polaków, to nikt go nie przebije. 

przyznał w rozmowie z Arturem Mazurem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jeżeli chodzi o samego Khalidova, to póki co nie wiadomo, kiedy wróci do akcji, jednakże najprawdopodobniej nie dojdzie do tego w bieżącym roku. Jeśli chodzi natomiast o formułę walki, to zapewne wybierze pięściarstwo, bowiem chce spróbować nowych wyzwań.

Źródło: YouTube/Klatka po klatce, fot. Grafika: InTheCagePL | Materiały prasowe KSW, kswmma.com