Znalazł się śmiałek, który chętnie podzieliłby oktagon z naszym krajanem – Mateuszem Gamrotem. Chodzi o Dana Hookera, który opowiedział o tym w audycji Submission Radio. Nie jest jednak przekonany, czy będzie w stanie tyle czekać.

Mateusz Gamrot (23-2) na ten moment może pochwalić się serią dwóch wygranych. Po raz ostatni mogliśmy obserwować go w akcji pod koniec września, kiedy to zmierzył się z Rafaelem Fizievem (12-3), ostatecznie opuszczając arenę z ręką uniesioną ku górze po kontuzji rywala. Kilka miesięcy wcześniej pokonał jeszcze Jalina Turnera (13-7).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dzięki sześciu wygranym pod sztandarem globalnego potentata, znajduje się w czołówce dywizji, w której występuje. Aktualnie zajmuje tam szóstą lokatę. Okazuje się, iż na walkę z nim otwarty jest dający widowiskowe potyczki Dan Hooker (23-12).

(…) Zawsze są dobre starcia do wyboru. Można do tego rozsądnie podchodzić, ale ja po prostu chciałbym wystąpić. Chciałbym się zmierzyć na przykład z Gamrotem, ale on teraz prawdopodobnie trochę poczeka i odpocznie. To pojedynek, którego chciałem. Bobby Green też pokazał się z dobrej strony i mogłoby się to wydarzyć trochę szybciej. Gamrot wspominał coś o siedzeniu do marca, a ja nie mam tyle czasu. Będę gotowy na grudzień, styczeń. Bobby też chce szybko wrócić, więc fajnie byłoby do tego doprowadzić. 

przyznał, goszcząc w Submission Radio.

Jak wiadomo od kilkunastu godzin – „Gamer” wcieli się w rolę zawodnika rezerwowego do mistrzowskiego rewanżu Islam Makhachev (24-1) vs. Charles Oliveira (34-9), więc będzie zmuszony do wypełnienia wszystkich obowiązków z tym związanych, jak chociażby przylot do Abu Dhabi czy wypełnienie limitu wagowego.

Fajnie, jeśli Gamrot zgodziłby się na konfrontację. Chce tam jechać i czekać nie wiadomo na co. Równie dobrze mógłby zawalczyć. (…) Jest mądrym zawodnikiem. Walczy bezpiecznie, nie otrzymuje zbyt wielu obrażeń. Walczy tak, żeby wygrać na kartach sędziowskich, także rozsądnie do tego podchodzi. Starcie z Bobbym mogłoby być ciekawsze, ale Gamrot pozwoli mi się dostać tam, gdzie chcę. Jeśli Gamrot nie będzie chciał, to możemy zrobić to z Bobbym. Mój menadżer poinformował już Seana Shelby’ego i UFC, że jestem gotowy i chcę się bić.

Zobacz także: Gamrot rezerwowym w walce Makhachev vs. Oliveira!

Hooker zupełnie tak samo jak Gamrot, aktualnie może pochwalić się serią dwóch zwycięstw. Podczas swojego ostatniego startu pokonał wcześniej wspominanego Turnera. Popularny „Hangman” obecnie znajduje się pod Polakiem w klasyfikacji, zajmując tam dziewiątą lokatę.

Źródło: YouTube/Submission Radio, fot. Grafika: InTheCagePL | Jeff Bottari/Zuffa LLC, ufc.com