Kołecki, Ziółkowski, Janikowski i inni typują starcie Wrzosek vs. Mańkowski

603
Źródło: KSW

Jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków na KSW 53, jest walka Borysa Mańkowskiego (20-8-1) z Marcinem Wrzoskiem. W programie „Koloseum” polscy zawodnicy MMA postanowili wytypować to starcie.

Damian Janikowski: Wrzoska znamy z tego, że ma bardzo dobrą kondycję. Ma twardą głowę i trudno go ustrzelić. Mańkowski jest z kolei dobry technicznie. Nie będzie to dla nich łatwa walka. Spodziewam się dobrego widowiska

Marcin Jabłoński: Miałem okazję sparować z Wrzoskiem i to zawodnik, który potrafi dużo przyjąć, jest twardy. Gdyby to była walka pięciorundowa postawiłbym na niego. W trzyrundowej wydaje mi się, że Mańkowski zrobi przewagę, szczególnie w pierwszej rundzie. W drugiej zgaśnie kondycyjnie i Wrzosek wygra. To będzie bardzo wyrównany pojedynek

Marian Ziółkowski: Minimalnie większym faworytem jest dla mnie Mańkowski. Za nim przemawia więcej umiejętności Postawiłbym 60% do 40%.

Szymon Kołecki: Jeżeli Mańkowski nie wykorzysta zapasów i parteru, żeby zdominować rywala, to Wrzosek ma szanse na zwycięstwo. Duże znaczenie będzie miała taktyka i kto ją lepiej zrealizuje. Jeżeli walka dojdzie do trzeciej rundy, a wydaje mi się, że tak będzie, to minimalnym faworytem jest Wrzosek.

Artur Sowiński: W moim odczuciu dużym faworytem jest Mańkowski. Na niego pójdą moje pieniążki. Jest dużo bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Kategoria lekka będzie mu służyć, a dodatkowe kilogramy u Wrzoska niekoniecznie.

Borys „The Tassmanian Devil” Mańkowski w latach 2014-2017 był mistrzem KSW w kategorii półśredniej. Swój tytuł stracił podczas KSW 41, gdzie przegrał przez TKO w 3. rundzie z Roberto Soldiciem. Serię trzech porażek z rzędu przerwało pokonanie przez poddanie Vaso Bakocevica (40-19-1).

Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek jest byłym czempionem federacji KSW w wadze piórkowej. Na KSW 39 przegrał na punkty z Kleberem Koike Erbstem (25-5-1) tracąc swoje mistrzowskie trofeum. W ostatnim boju na KSW 50 został wypunktowany przez Normana Parke (28-6-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Invicta FC 40: Ducote vs. Lima – wyniki

źródło: Koloseum, polsatsport.pl