Menadżer Jona Jonesa – Richard Schaefer wyjawił, że jego klient będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii UFC.

We wczorajszym odcinku The MMA Hour u Ariela Helwaniego gościł menadżer Jona Jonesa – Richard Schaefer. Doradca „Bonesa” wyjawił m.in. fakt, że jego klient będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii UFC.

UFC zrozumiało, że Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Jest największym talentem, więc byli bardzo mocno zainteresowani tym i bardzo mocno otwarci na współpracę z nami, co oznaczało dojście do porozumienia w sprawiedliwym dealu, którego dobiliśmy. Ten deal, którego dobiliśmy dla Jona sprawia, że Jon będzie w historii UFC najlepiej opłacanym zawodnikiem i ogólnie, myślę, że jak Hunter mi wspomniał, najprawdopodobniej drugim najlepiej opłacanym sportowcem zaraz po Conorze McGregorze. Więc, był to złożony i długi proces negocjacyjny, wszystko natomiast odbyło się w przyjaznych warunkach, gdzie obie strony przedstawiły swoją wizję na tę sprawę. Obie strony chciały znaleźć porozumienie, które znaleźliśmy i tymczasem jesteśmy tu i walczymy w marcu.

– wyjawił Schaefer.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przypomnijmy, że w sobotę oficjalnie ogłoszono pojedynek o pas mistrzowski wagi ciężkiej pomiędzy powracającym po trzyletniej przerwie byłym mistrzem i dominatorem wagi półciężkiej z numerem jeden tej kategorii oraz byłym tymczasowym czempionem – Cirylem Gane.

Zobacz także: OFICJALNIE: Jon Jones podpisał kontrakt z UFC na 8 walk, zacznie od title shota

Podczas konferencji prasowej po gali UFC Vegas 67, Dana White zdradził, że taki deal miał przypaść Francisowi Ngannou. Kameruńczyk jednak nie garnął się do walki, wstrzymywał dywizję i ostatecznie – lukratywną ofertę od UFC odrzucił, co skutkowało zwolnieniem go z kontraktu.

źródło: bjpenn.com