Karolina Kowalkiewicz powraca do klatki UFC aby zmierzyć się ponownie z Felice Herrig, którą pokonała w 2018 r. niejednogłośną decyzją sędziów. Polka nie jest faworytką bukmacherów, ale nasze typy są jej zdecydowanie bardziej przychylne. Wpadajcie na Fortunę, aby obstawiać!

Fabian: Od swojej pierwszej walki z kwietnia 2018 roku obie Panie nie wygrały ani jednego pojedynku. Herrig przegrała jeszcze dwa razy, a Karolina zaliczyła 5 porażek z rzędu. Tutaj gra toczy się o przynajmniej podwójną stawkę. Dla Polki ponowne niepowodzenie zapewne jest jednoznaczne z końcem kariery, dla Amerykanki zwolnieniem z UFC. Będzie to konfrontacja weteranek, które chcą udowodnić same sobie, że jeszcze mogą rywalizować na dobrym poziomie.
Z czasów pierwszej walki Karolina powinna odwoływać się do kombinacji, w których udział brały elementy tajskiego klinczu. Doskonale korzystała z sierpa, momentalnie wyprowadzała kolano na korpus i dołożyła łokieć. Była to świetna kombinacja, bo Herrig już wtedy była zawodniczką wolną, kompletnie nie umiała reagować na tak składne akcje i gubiła się. Teraz powinno być o to jeszcze łatwiej. Na nogach to może być gra do jednej bramki dla Polki. Problemem jest to, że zbiera coraz więcej uderzeń i nieco panicznie na nie reaguje. Nawet przy niewyróżniającej się w zasadzie w żadnym obszarze walki Felice odłożone ciosy mogą wpływać na momentami kruchą już psychikę byłej pretendentki do pasa. Pojedynek zagadkowy ze względu na przerwę Amerykanki i jej przegrany z kretesem powrót z Jandirobą oraz na złą dyspozycję naszej rodaczki, ale stylistycznie skrojony pod Polkę. „Lil Bulldog” nie bije mocno, nie będzie w stanie obalać wciąż przyzwoitej w szlifach zapaśniczych Kowalkiewicz. Dodatkowym atutem może być powrót do ATT na treningi tak naprawdę ostatniej szansy. Wierzę, że wróci chociaż namiastka dawnego ognia Karoliny i to powinno wystarczyć.
Maksymalnie skracając typowanie: Karolina odwołując się do pozostałości swojej formy odprawi momentami bardzo ociężałą i powolną w swoich ruchach rywalkę na pełnym dystansie. Mój typ: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję.

Filip De.: Myślę, że walka ta może wyglądać podobnie do pierwszej, jednakże obie zawodniczki są już w słabszych formach, niż niegdyś. Felice powinna mieć delikatną przewagę w obszarze siły uderzeń oraz generalnie pięściarską, z uwagi na jej dobre kontry. W poprzednim ich starciu sprawiła Polce pewne problemy właśnie poprzez kontry na ochoczo wykorzystywane przez Kowalkiewicz kopnięcia. Niemniej, Karolina nadal odnosiła w obszarze technik nożnych sukcesy, zwłaszcza na wysokości łydki, myślę, że będzie tak również tym razem. Obie zawodniczki są dość słabe od strony defensywnej, ale to była pretendentka do pasa jest znacznie mobilniejsza od Amerykanki, przez co może przyjmować nieco mniej. I o ile czysto od strony czysto bokserskiej, przewagę może mieć Herrig, to spodziewam się, że Kowalkiewicz będzie stroną aktywniejszą, a do tego będzie wychodzić z obronną ręką w większości wymian. Powinno tu dojść także do wielu fragmentów klinczerskich, a w takich faworyzuję Polkę, choć przeszkadzać będzie jej na pewno fakt, iż Herrig jest zwyczajnie masywniejsza, silniejsza fizycznie. Niemniej, Felice nastawia się w klinczu głównie na kontrolę, co nie będzie łatwe w starciu z Karoliną, która z pewnością sprawniej walczy o podchwyty i jest znacznie aktywniejsza z kolanami oraz krótkimi uderzeniami, łokciami. Co prawda w pierwszym starciu nie było wiele parteru, ale widzieliśmy, że gdy Felice na krótki fragment znalazła się na górze, została dość szybko przetoczona. Jeśli Kowalkiewicz znajdzie się na dole również tym razem, przewiduję podobny scenariusz. Nie jestem w stu procentach przekonany czy Karolina będzie w stanie sprowadzić tę walkę do parteru, jednakże jeśli oprze na tym plan taktyczny, ma na to szanse. Jedno obalenie bądź sweep z dołu powinny jej natomiast wystarczyć do tego, by skontrolować rywalkę przez solidny fragment danej rundy. Podsumowując, nie jest to jednostronna walka, ale faworyzuję Kowalkiewicz, która nie powinna wyraźnie odstawać od strony bokserskiej. Będzie przeważać w obszarze kopnięć, klinczu, parteru oraz prawdopodobnie kondycji. Mój typ: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kowalkiewicz: 2.01
Herrig: 1.80

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali UFC lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.