Napakowana konstelacją gwiazd gala na PGE Narodowym już za kilkanaście godzin. Historyczna nie tylko dla Polski i Europy ale także świata karta walk zgromadzi ponad 56 tysięcy kibiców. W klatce KSW ujrzymy wszystkich mistrzów, powracającego z emerytury legendarnego „Jurasa”, debiutującego w MMA medalistę olimpijskiego, Damiana Janikowskiego a także „Popka” oraz „hardkorowego Koksa”.

Mamed Khalidov vs. Borys Mańkowski

Michał: Pojedynki mistrz vs. mistrz od zawsze budzą wielkie emocje. Nie inaczej jest tym razem. Starcie zapowiada się wręcz elektryzująco. Olsztynianin powrócił po fatalnej walce z Azizem Karaoglu, błyskawicznie wygrywając w fenomenalnym stylu z Lukiem Barnattem. Mańkowski ostatni raz widziany był w klatce na KSW 37 kiedy to zdeklasował Johna Maguire. Obaj w ostatnich walkach pokazali się w znakomitej dyspozycji, co jeszcze bardziej nakręca na ten pojedynek. Trudno przewidzieć ten pojedynek, gdyż obaj posiadają argumenty na siebie. Mamed jest w stanie poddać i znokautować Borysa, Borys będzie umiał obalić i skontrolować Borysa. Zdecyduje decyzja dnia, wygra ten który popełni mniej błędów. Uważam że górę weźmie magia Mameda który mimo upływu lat potrafi zaskoczyć.

Bartosz Sztejnagel: Khalidov ma lepsze warunki fizyczne, bycie wyższym pozwala zdystansować rywala, ustawiać go i łatwiej go wtedy podporządkować pod swój plan. Nie mniej jednak mamy do czynienia z mistrzami w swojej wadze, doświadczenie vs kwiat młodości, Borys jest dynamiczny i jednak jego wzrost pozwala mu na większą kontrolę pół dystansu. Kibicuje Mańkowskiemu, ale jednak myślę, że doświadczenie zrobi swoje. Khalidov.

Typujący Khalidova: Marek, Michał, Kuba, Szymon, Wojtek, Łukasz, Martyna, Paweł, Mariusz, Bartosz

Typujący Mańkowskiego:

Mariusz Pudzianowski vs. Tyberiusz Kowalczyk

Martyna: Mariusz Pudzianowski i Tyberiusz Kowalczyk w klatce: mój koszmarny sen właśnie się ziścił. Do MMA trafiłam za Pudzianem, jak wielu z mojego pokolenia. I dziś włodarze KSW robią mi psikusa: zestawiają ze sobą dwóch strongmanów, których uwielbiam. Mariusz ma wszystko żeby to wygrać, ale nie spisuję Tyberiusza na straty, a wręcz przeciwnie. Nie wiem nic o parterze Tyberiana, a Mariusza już w tej płaszczyźnie oglądaliśmy. Wydaje mi się, że czas będzie działać na niekorzyść Tyberiusza, choć kondycja obu (jak to w wadze ciężkiej bywa) może pozostawiać wiele do życzenia.
To co różni tych zawodników to doświadczenie i obicie w klatce. Tyberiusz ma go znacznie mniej niż Pudzian. Jest jednak głodny sukcesu i może sporo namieszać, a z jego obozu płyną sygnały, że ma kilka asów w rękawie. Serce mam rozdarte, ale typuję krajana. Tyberiusz przez TKO, druga runda.

Typujący Pudzianowskiego: Michał, Marek, Mariusz, Kuba, Wojtek

Typujący Kowalczyka: Martyna, Szymon, Łukasz, Paweł

Fernando Rodrigues Jr. vs. Marcin Różalski

Kuba: W tej walce stawiam na Brazylijczyka. Może i jest to zawodnik stawiający głównie na siłę i nie jest zawodnikiem wielopłaszczyznowym, ale jest młodszy i bez większych problemów poradził sobie z Bedorfem. Szczerze mówiąc, Różal nie powinien się nawet znaleźć w walce o pas, ale nazwisko i rozpoznawalność robią swoje. Mój typ to Fernando Rodrigues Jr. przez KO w 2 rundzie.

Typujący Rodriguesa: Martyna, Łukasz, Szymon, Marek, Paweł, Kuba

Typujący Różalskiego: Wojtek, Mariusz, Michał

Popek Monster vs. Robert Burneika

Michał: Wielka zagadka. Popek twierdzi że przygotował się do walki, Koksu natomiast podtrzymuje że nie trenował do walki. Sportowo nie ma co porównywać, obaj posiadają mizerne umiejętności, dlatego też uważam że najważniejsza będzie głowa. Popek w ostatniej walce nie zachwycił szybko padając po ataku agresji Pudziana. Uważam że zdecyduje głowa i sportowy styl życia. Koksu, TKO 1 runda.

Typujący Popka: Mariusz, Łukasz, Wojtek, Marek

Typujący Koksa: Kuba, Szymon, Paweł, Martyna, Michał

Tomasz Narkun vs. Marcin Wójcik

Szymon: Gdy Marcin Wójcik podpisał kontrakt w KSW, chyba mało kto spodziewał się, że przez swoich kolejnych trzech rywali przejdzie jak huragan – pewnie pokonał Kondraciuka, Fijałkę i Łazarza. Wychodząc do klatki z brakiem jakichkolwiek emocji na twarzy, walczy i robi swoje. Zaryzykuję stwierdzenie, że na przestrzeni kilku ostatnich rywali Tomasza Narkuna, to właśnie Wójcik będzie najcięższym rywalem obecnego mistrza. Słuchając wypowiedzi zawodników trenujących z Narkunem, można śmiało wywnioskować, że jak „Żyrafa” znajdzie się w parterze, to „nie zamula”, bardzo dobrze kontroluje pozycję i cały czas napiera. Ostatnie trzy pojedynki zakończył również przez nokaut, co pokazuje, że nie tylko w parterze jest mocny. Podobnie jest z Wójcikiem – mocny we wszystkich płaszczyznach. Choć ciężko mi powiedzieć, czy walka dotrwa do decyzji, czy skończy się przed czasem, to typ na zwycięzce mam jeden – Marcin Wójcik nowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej.

Typujący Narkuna: Paweł

Typujący Wójcika: Marek, Michał, Kuba, Szymon, Wojtek, Łukasz, Martyna, Mariusz

Michał Andryszak vs. Michał Kita

Marek: To miał być ważny rewanż dla Kity, niestety stało się, jak się stało i przyjdzie zmierzyć się mu z drugim Michałem, który po przerwie wraca do KSW. Andryszak jest zdecydowanie mniej doświadczonym zawodnikiem, oraz nie wiem, czy nie słabszej siły ciosu. A jak wiadomo te czynniki mają duże znaczenie w wadze ciężkiej, dlatego też obstawiam w tym pojedynku Michała Kite, które wieloletnie doświadczenie weźmie górę i wypunktuje Andryszaka a być może nawet znokautuje w dalszych rundach. Kita – decyzja

Typujący Kitę: Marek, Michał, Szymon, Wojtek, Łukasz, Martyna, Mariusz

Typujący Andryszaka: Kuba, Paweł

Mateusz Gamrot vs. Norman Parke

Łukasz: Niewątpliwie Norman Parke jest jednym z najmocniejszych zawodników z jakim mogła zestawić Mateusza Gamrota federacja KSW. Irlandczyk ma duże doświadczenie w UFC, walczył także dla czołowych europejskich organizacji. „Stormin” prezentuje dość wszechstronny styl jednak jego walki dla największej organizacji MMA na świecie uwydatniły pewne braki w niektórych płaszczyznach. Według mnie w walce z Gamrotem, Parke będzie chciał utrzymać jak najdłużej walkę w stójce i tam punktować poznaniaka.Warto nadmienić że Norman ma duże problemy w walce z zapaśnikami, w dość łatwy sposób można go obalić i kontrolować co jest przecież środowiskiem naturalnym Mateusza. Moim zdaniem kluczowa dla tego pojedynku będzie pierwsza runda, jeśli Gamrot od początku narzuci rywalowi swój styl bez problemów zwycięży. Mój typ to Gamrot przez decyzję.

Typujący Gamrota: Marek, Michał, Kuba, Szymon, Łukasz, Martyna, Paweł, Mariusz

Typujący Parke: Wojtek

Łukasz Jurkowski vs. Rameau Sokodjou

Mariusz: Kto jest faworytem wszyscy wiemy. Kameruńczyk w czasie emerytury Łukasza stoczył 15 walk, czyli tyle ile „Juras” ma zwycięstw. Natomiast warto zwrócić uwagę, że ma też więcej porażek niż Łukasz zwycięstw. W ostatnich 10 walkach, przegrywał 6-krotnie i zawsze przez nokaut. Jego ostatni rywal przed wejściem do klatki z Sokoudjou miał rekord 4-4. Poza siłą fizyczną i pozostawaniem w ciągłym gazie nie ma aż tak dużo do zaoferowania. 12 razy posyłał na deski i tyle samo razy się na nich znajdował. Forma Jurkowskiego jego zagadką dla wszystkich, natomiast lekceważący stosunek Rameau do Polaka nią nie jest. Myślę, że Łukasz jest w swojej najlepszej formie, a jego oponent w prawdopodobnie najsłabszej. Nie chcę zakrzywiać rzeczywistości, ale zwycięstwo „Jurasa” nie będzie dla mnie wielkim zaskoczeniem. Być może ten typ nie jest obiektywny, ale taki właśnie ma być. Łukasz Jurkowski, TKO, runda 2.

Typujący Jurkowskiego: Kuba, Wojtek, Łukasz, Martyna, Paweł, Mariusz

Typujący Sokodjou: Marek, Szymon, Michał

Marcin Wrzosek vs. Kleber Koike Erbst

Wojtek: Kleber Koike Erbst udowodnił walką z Leszkiem Krakowskim że techniką potrafi nadrabiać braki w innych płaszczyznach walki. Marcin Wrzosek z kolei z walki na walkę wygląda coraz lepiej, w każdym kolejnym pojedynku widać u niego progress ze wszystkich płaszczyznach. Uważam że w tym pojedynku zawalczy nieco zachowawczo, aby nie dać złapać się na jakiekolwiek techniki ze strony Klebera. Dzięki świetnej pracy na nogach będzie w stanie unikać obaleń ze strony Japończyka, a świetnym boksem będzie kontolować walkę w dystansie i punktować Klebera. Typ: Wrzosek UD.

Typujący Wrzoska: Michał, Kuba, Szymon, Łukasz, Martyna, Mariusz

Typujący Erbsta: Paweł, Wojtek, Marek

Damian Janikowski vs. Julio Gerrardo Gallegos

Paweł:  Porażka Janikowskiego byłaby wielką porażką KSW. Nie oszukujmy się, nasz olimpijczyk, którego debiut w MMA jest zapowiadany od wielu lat, tą walkę musi wygrać i wygra ją bez problemu – każdy kto jest innego zdania niech przypomni sobie walki sprowadzanych przez naszą rodzimą organizację nołnejmowych zawodników z dobrym rekordem. Mistrzów organizacji Brutaal i tak dalej. Ostatecznie, kończąc to jakby nie patrzeć dziwne typowanie – moim zdaniem Julio Gerrardo Gallegos to za mało na debiutującego Damiana Janikowskiego. Amerykanin z Kentucky zostanie przyciśnięty najpierw przez polską publiczność, a później przez naszego rodzimego zapaśnika do siatki i po nudnej walce to Polak wygra przez decyzję.

Typujący Janikowskiego: Marek, Michał, Kuba, Szymon, Wojtek, Łukasz, Martyna, Paweł

Typujący Gallegosa:

Ariane Lipski vs. Diana Belbita

 Michał: Lipski jest doskonałą strikerką co udowodniła już w KSW dwukrotnie. Belbita doskonale o tym wie, dlatego też będzie sprowadzać walkę do parteru. Zapasy Rumunki są na niezłym poziomie. Uważam że Diana będzie w stanie obalić Brazylijkę Polskiego pochodzenia, jednak to Lipski wygra ten pojedynek dzięki swojej niesamowitej stójce i umiejętnościach wstawania przy siatce. Lipski decyzja.

Typujący Lipski: Marek, Michał, Kuba, Szymon, Wojtek, Łukasz, Martyna, Paweł, Michał

Typujący Belbite: