Arcyciekawie zapowiadająca się gala KW 41 już w sobotni wieczór. Napakowana niezwykle ciekawymi i bardzo wyrównanymi na papierze rozpiska aż kipi od hitowych starć. Przedstawiamy Wam redakcyjne typowanie KSW 41.

Borys Mańkowski vs. Roberto Soldić

Jacek: Starcie Borysa Mankowskiego z Roberto Soldicem będzie świetnym zwieńczeniem naprawdę emocjonującej karty walk gali KSW 41. Rywal Polaka znaleziony w zastępstwie, przez większość uważany za dużo bardziej solidnego niż pierwotnie zestawiony Dricus du Plessis. Roberto słynie z nokautującego ciosu i lubi kończyć walki w pierwszej rundzie, dlatego wtedy tez Borys powinien być bardzo czujny, mobilny i schodzić z linii ciosu Chorwata, raczej starając się męczyć przeciwnika zapaśniczo w swoich momentach tak aby odebrać mu energię której nie powinien mieć wiele po krótkim obozie i wielu walkach stoczonych w ostatnim czasie i porozbijać go w późniejszych rundach. Mistrz skutecznie neutralizował arcy niebezpieczną stójkę Khalidova w ostatniej swojej walce, i tu powinno być podobnie. Sądzę, że dłuższe przygotowania Borysa i jego doświadczenie klatkowe zrobi w tym pojedynku robotę i finalnie zobaczymy jego rękę w górze po pięciorundowej wojnie. Mankowski przez decyzję.

Typujący Mańkowskiego: Michał, Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Łukasz, Jacek

Typujący Soldicia: Kuba, Marek, Wojtek, Paulina

Popek Monster vs. Tomasz „Strachu” Oświeciński

Michał: Jestem trochę zażenowany promocją i otoczką tej walki. Konflikt między Popkiem a Strachem nikogo nie dziwi, utarczki słowne są na niskim poziomie, przepychanki na konferencjach, ważeniu wydają się być sztuczne. I na tym mógłbym skończyć. Nie mam zamiaru doszukiwać się i analizować czy Oświeciński na treningu medialnym udawał czy nie. Sądzę natomiast że doświadczenie w startach Popka weźmie górę i to on wygra to starcie. Popek TKO 1 runda.

Typujący Popka: Michał, Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Łukasz, Jacek, Wojtek, Paulina

Typujący Oświecińskiego:

Kleber Koike Erbst vs. Artur „Kornik” Sowiński

Michał: Bardzo rzadko zdarza się by zawodnik który przestrzelił z wagą wygrał pojedynek. Erbst po 1,5 kg „pomyłce” stracił pas co na pewno nie daje mu przewagi mentalnej. Jednak nawet i bez tego wydaje mi sie że Sowiński wygrałby ten pojedynek. Koike jest groźny przez 25 minut dlatego też to starcie zapowiada się ekscytująco. „Kornik” jeśli marzy o pasie powinien utrzymywać walkę na nogach i obijać Brazylijczyka. Wydaje się ze reprezentant Silesian Cage Club posiada lepsze zapasy niż Marcin Wrzosek i nie pozwoli się wywracać. Stawiam na Sowińskiego przez TKO w 4 rundzie.

Typujący Erbsta: Kuba, Marek, Łukasz

Typujący Sowińskiego: Michał, Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Jacek, Wojtek, Paulina

Marcin Wrzosek vs. Roman Szymański

Łukasz:  Starcie Wrzoska z Szymańskim jest dla mnie najciekawszym zestawieniem jakie zobaczymy na katowickiej gali KSW. Obaj Panowie mają olbrzymią ochotę na walkę o pas kategorii piórkowej a zwycięstwo w tym starciu jednego z nich do tego zapewne przybliży. W mojej opinii walka rozegra się na pełnym dystansie. Wrzosek prawdopodobnie liczy na wojnę w stójce gdzie czuje się jak ryba w wodzie, jednak utrzymanie świetnie dysponowanego zapaśniczo Szymanskiego będzie bardzo trudne. Marcinowi ciężko się walczy z parterowcami co pokazał Kleber Koike. Jestem zdania że Roman zdominuje w parterze zawodnika z Łodzi i dowiezie wygrana na punkty.

Typujący Wrzoska: Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Wojtek, Paulina

Typujący Szymańskiego: Marek, Jacek, Łukasz, Michał

Fernando Rodrigues JR. vs. Michał Andryszak

Michał: Obaj kochają nokauty, obaj nie kalkulują, obaj zawsze dają show. Nie mam wątpliwości że ta walka skończy się w pierwszej rundzie. Jest to pojedynek w którym chyba najtrudniej o faworyta. Bardziej skłaniam się ku Polakowi który wydaje się że ma bardziej poukładany boks, jest wyższy i dużo lepiej operuje swoimi kopnięciami które są jego firmówką. Rodrigues natomiast wydaje się być silniejszy fizycznie od Polaka. Postawię na Andryszaka, jednak żaden scenariusz mnie nie zaskoczy w tym fantastycznym zestawieniu.

Typujący Rodriguesa: Marek

Typujący Andryszaka: Kuba, Wojtek, Paulina, Michał, Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Łukasz, Jacek

Antoni Chmielewski vs. Damian Janikowski

Michał: O Antku wiemy wszystko, o Damianie prawie nic. Niespełna dwie minuty w klatce to dalej ogromna zagadka.Nie wiemy czy Damian ma kondycję, parter, jak jego zapasy dostosują się pod MMA. Zasadnym zatem wydaje się typowanie Chmielewskiego, który ma prawie 50  walk w swoim rekordzie. Damian może raz po raz wywracać Chmielewskiego i próbować swojego GnP jeśli chce wygrać, jednak powinien uważać, bo Antoni nawet z dołu potrafi zaskoczyć. Uważam jednak że po pierwszej rundzie dla Damiana, Antoni zdoła mocno trafić medalistę olimpijskiego i wygra z nim przez nokaut. Chmielewski TKO 2 runda.

Typujący Chmielewskiego: Michał, Mariusz, Martyna, Szymon, Łukasz, Jacek, Marek

Typujący Janikowskiego: Wojtek, Olimpia, Paulina,Jacek

Kamil Szymuszowski vs. Grzegorz Szulakowski

Michał: Striker konta grappler. W tym połaczeniu przeważnie wygrywa grappler, jednak w tej walce ciężko wskazać faworyta. Szulakowski potrafi doskonale wykorzystać błąd przeciwnika i zrobić z tego użytek. Szymuszowski jednak to zawodnik który ów błędów nie popełnia bazując na swojej konsekwencji i sile spokoju. Jesli Kamil będzie w stanie dystansować Szulakowskiego ciosami to powinien ten pojedynek wygrać, jeśli jednak „Szuli” przejdzie do półdystansu będzie miał wtedy przewagę. Postawie na Szymuszowskiego, jednak żaden scenariusz mnie nie zdziwi.

Typujący Szymuszowskiego: Michał, Olimpia, Martyna, Szymon, Jacek, Paulina, Wojtek

Typujący Szulakowkiego: Kuba, Mariusz, Łukasz, Marek

Łukasz Rajewski vs. Salahdine Parnasse

Kuba: Starcie zawodników, którzy preferują walkę w stójce. Z jednej strony bardzo doświadczony zawodnik sportów walki jakim jest Płocczanin, a z drugiej zaledwie 20-latek, który już ma stoczonych więcej bojów w MMA od Polaka, lecz ze sporo niżej notowanymi rywalami. Wątpię, aby któryś z nich chciał przenosić pojedynek do parteru, jeśli nie będzie w sytuacji podbramkowej i zostanie do tego zmuszony. Udało mi się znaleźć i obejrzeć kilka starć Francuza, u którego z walki na walkę widać znaczący progres, więc i tym razem może tak być. Jest mańkutem, używa głównie prawego prostego i lewego sierpa, dokładając do tego lowkicki. Jest bardzo dynamiczny, umiejętności parterowe wyglądają solidnie, a z wydolnością i bojem na dystansie 3 rund też nie ma problemów. Jego największym brakiem i zmorą w walce z „Rajem” mogą być zapasy, o których ciężko coś powiedzieć. Dla Łukasza nie będzie pewnie wielkim problemem to, że jego rywal jest leworęczny, bo sam często zmienia pozycje i potrafi walczyć z obu, jego stójka jest na bardzo wysokim poziomie, zapasy prawdopodobnie lepsze od przeciwnika, lecz nie wiem jak poradzi sobie ze ścinaniem wagi do kategorii piórkowej, w której nie walczył od ładnych paru lat. Na dodatek przygotowuje się poza Ankosem, co może także źle odbić się na jego formie.
TYP: Parnasse przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Typujący Rajewskiego: Jacek

Typujący Parnasse: Kuba, Wojtek, Paulina, Michał, Mariusz, Olimpia, Martyna, Szymon, Łukasz, Marek

Maciej Kazieczko vs. Gracjan Szadziński

Michał: Gracjan Szadziński mimo ostatniej porażki zrobił furorę. Biorąc walkę kilka dni przed galą z mocnym rywalem jakim jest Kamil Szymuszowski zaprezentował się w świetnym stylu. Kazieczko dwukrotnie już miał przyjemność walczyć na KSW, dwukrotnie zwyciężając w pewnym i widowiskowym stylu. Berserker najlepszy jest w stójce. Posiada ogromną siłę fizyczną, piekielny cios i dynamikę. Kazieczko jest bardziej wszechstronny. Posiada dobra stójke, mocne szlify zapaśnicze co czyni go faworytem w moich oczach. Różnicę w walce powinny zrobić zapasy, które są lepsze u Maćka Kazieczki.

Typujący Kazieczko: Marek, Mariusz, Łukasz, Michał

Typujący Szadzińskiego: Kuba, Wojtek, Paulina, Olimpia, Martyna, Szymon, Jacek