KSW 42- typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Niesamowicie ciekawa gala KSW 42 już dziś. Po raz drugi zobaczymy starcie mistrz vs. mistrz. Tym razem jednak Mameda Khalidova czeka, wydaje się trudniejsze zadanie. Tomek Nakun będzie większy, silniejszy oraz będzie posiadać lepsze warunki fizyczne. Dodatkowo na karcie dwie walki o pas, walka „Jurasa” oraz debiut pań.

 

Tomasz Narkun (14-2-0) vs. Mamed Khalidov (34-4-2)

Michał: Warunki fizyczne, siła, nieprzewidywalna stójka to z pewnością atuty Narkuna. Na papierze wydaje się że Mameda czeka trudniejsza walka niż miała miejsce w maju ubiegłego roku z Borysem Mańkowskim. Mamed potrafi wyczarować coś z niczego, jednak w tym wypadku ciężko będzie zaskoczyć Narkuna w  parterze. Szanse Mameda to stójka, wykorzystywanie szybkości i „kąsanie” Narkuna. W parterze obaj są fenomenami, a jesli umiejętności są na tym samym poziomie to górę bierze siła i warunki fizyczne. Dlatego uważam że parter należeć będzie do Narkuna. Mój typ to Tomek Narkun przez decyzję.

Typujący Narkuna: Michał, Szymon, Olimpia, Jacek

Typujący Khalidova: Mariusz, Martyna, Paulina, Wojtek, Kuba, Łukasz, Marek

Michał Materla (25-5-0) vs. Scott Askham (15-4-0)

Michał: Askham to kawał solidnego fightera. Mańkut, który dał w UFC niesamowicie równą walkę z Krzysztofem Jotko,  wygrał z Jackiem Marshmanem który walczy dziś w UFC. Nie można skreślać Anglika gdyż jest niezwykle niewygodny. Nigdy nikt go nie znokautował ani nie poddał. Nie od dziś wiadomo że Materla nie ma szczelnej gardy, jednak siła fizyczna  i zapasy prezentują się imponująco. Uważam że Materla będzie w stanie wywracać Askhama, gdyż stójka z anglikiem nie jest dobrym pomysłem. Materla decyzja.

Typujący Materle: Mariusz, Martyna, Paulina, Wojtek, Kuba, Łukasz, Michał, Szymon, Olimpia, Jacek

Typujący Askhama: Marek

Mateusz Gamrot (13-0-0) vs. Grzegorz Szulakowski (9-1-0)

Łukasz: Szulakowski to idealny przykład zawodnika który w pełni zasłużył i wypracował sobie w klatce szanse walki o mistrzowski tytuł. Dla trenującego w Berkut Arachion Olsztyn „Szuliego” pojedynek z Mateuszem Gamrotem będzie najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, ponieważ takie nazwiska jak Grudniewski, Kurczewski, Gomes czy nawet Szymuszowski to zupełnie inny „garnitur” zawodników. Obaj Panowie prezentują zbliżone, wysokiej umiejętności w parterze co może zwiastować fajerwerki w tej płaszczyźnie. W mojej opinii walka potrwa na pełnym dystansie, przewiduje że w tym pojedynku weźmie górę doświadczenie toczenia pojedynków na najwyższym poziomie jakie niewątpliwie posiada Gamrot i to on będzie zwycięzcą. Za Poznaniakiem przemawiają również treningi w jednym z najlepszych klubów świata American Top Team, codzienne treningi z czołowymi zawodnikami UFC okazują się w takich pojedynkach bezcennym doświadczeniem. Mój typ to Gamrot przez decyzję.

Typujący Gamrota:Kuba, Łukasz,Szymon, Olimpia, Michał, Wojtek

Typujący Szulakowskiego: Mariusz, Martyna, Paulina, Jacek, Marek

Ariane Lipski (10-3-0) vs. Silvana Gomez Juarez (6-1)

Olimpia: Jeśli ktoś sądzi, że Juarez to kolejne „zielone warzywko” dla naszej mistrzyni to polecam jej drugą walkę, w której Argentynka nokautuje swoją rywalkę w pierwszej rundzie z backfista. Bilans Silvany (jak na rywalkę Lipski, gwoli ścisłości) jest dość imponujący: 6:1, z czego jedyną walkę jaką przegrała to z dziewczyną, która dosięgła już swoimi umiejętnościami poziomu UFC. Pięści Argentynki sieją pogrom, jest silna i ma moc w swoich uderzeniach, ale jeśli trzeba radzi sobie też nieźle w parterze. Lecz Ariane Lipski posiada zasięg i szybkość, czyli coś co u Juarez jest zaledwie na dobrym poziomie. Ta kombinacja u Lipski jest zabójcza, o czym przekonały się jej ostatnie rywalki. Siła ciosów i kopnięć, do tego skuteczne kończenie w parterze. Trudno przewidzieć inny wynik tej walki niż wygrana Brazylijki przed czasem. Jej agresja powinna zdominować dość szybko to starcie, do tego Ariane ma przewagę dystansu, dzięki zasięgowi, który wykorzystuje.W najtrudniejszych momentach zapewne Lipski będzie po prostu frontkickami wyznaczać teren, a potem poszuka szybkiego ataku.
Mocne warunki Juarez mogą tu się na nic nie zdać gdy dosięgną ją pierwsze ciosy. Wygrana Lipski przez TKO.

Typujący Lipski: Marek, Mariusz, Martyna, Paulina, Wojtek, Kuba, Łukasz, Michał, Szymon, Olimpia, Jacek

Typujący Juarez:

Łukasz Jurkowski (16-10-0) vs. Martin Zawada (27-14-1)

Paulina: Ta walka to starcie prawdziwych weteranów mieszanych sportów walki. Obaj panowie niezwykle doświadczeni (lecz trzeba przyznać, że Zawada o wiele bardziej), w podobnym wieku, dysponujący zbliżonymi warunkami fizycznymi. W tym pojedynku nie będzie kalkulowania, można spodziewać się zwrotów akcji, solidnych wymian i ciekawego przebiegu całej walki. Statystyki Zawady dobitnie pokazują, że jego nokautująca siła ciosu bywa bardzo niebezpieczna (mnoga ilość walk zakończona przed czasem właśnie przez nokaut), ale nie można ignorować faktu, że Juras to KSW, a KSW to Juras i jego motywacja, aby wyjść zwycięsko w pojedynku jego rodzimej i najważniejszej organizacji może przeważyć szalę na jego korzyść. To bardzo ciężki typ do obstawienia, jeden z tych, gdzie serce mówi jedno, a rozum drugie. Szanse panów są bardzo wyrównane, przysłowiowe 50-50, ostatecznie wydaje mi się jednak, że Zawada zwycięży.

Typujący Jurasa: Martyna, Kuba, Wojtek, Michał

Typujący Zawadę: Szymon, Marek, Mariusz, Łukasz, Jacek, Paulina, Olimpia

Marcin Wójcik (10-5-0) vs. Hatef Moeil (4-3)

Michał: Zestawienie na ostatnią chwilę. Moeil to zawodnik wagi ciężkiej i to w tym limicie wagowym odbędzie się ta walka. Wydaje mi się że Wójcik mimo przewagi kilogramów Moeila nie będzie miał problemów z pokonaniem zawodnika UFD. Wójcik TKO 2 runda.

Typujący Wójcika: Marek, Michał,

Typujący Moeila:

Filip Wolański (10-2-0) vs. Bartłomiej Kopera (9-3-0)

Michał: Tak jak w naszym typowaniu w podcaście stawiam na Bartka Koperę. Uważam że jest zawodnikiem bardzo niewygodnym, który potrafi świetnie dostosować się pod przeciwnika, będąc bardzo niewygodnym. Wolański posiada bardzo mocną stójkę oraz świetne defensywne zapasy. Cięzko będzie Koperze sprowadzić „Wolana” do parteru, jednak jeśli to uczyni to powinien móc utrzymać pojedynek na dole. Kopera decyzja.

Typujący Wolańskiego: Mariusz, Martyna

Typujący Kopere: Kuba, Paulina, Marek, Szymon, Michał, Olimpia, Jacek, Wojtek

Krystian Kaszubowski (5-0) vs. Christopher Henze (8-0)

Michał: Henze nie należy do zawodników, którzy rozpalają moje zmysły. Rekord zbudowany głównie na zawodnikach z ujemnymi rekordami oraz debiutantami na nie najlepszych niemieckich galach każe mi łatwo wskazać na Polaka. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia pokonywał zawodników zdecydowanie lepszych. Wydaje mi się że Kaszubowski będzie lepszy w każdej z  płaszczyzn,co pozwoli mu udanie zadebiutować w KSW.

Typujący Kaszubowskiego: Mariusz, Martyna, Paulina, Kuba, Łukasz, Michał, Szymon, Olimpia, Jacek

Typujący Henze: Marek, Wojtek

Karolina Owczarz (0-0-0) vs. Paulina Raszewska (0-0-0)

Michał: Gdy spotyka się kickboxing z boksem na zasadach MMA, zawsze wygrywa ten kto umie kopać. Myślę że tym razem będzie podobnie. Raszewska wydaje się być lepiej przygotowana stójkowo pod MMA. Zagadką jest parter obu pań, i to tam powinna celować Owczarz gdyż szanse w tej płaszczyźnie  powinny być najbardziej zbliżone. Stawiam jednak na Pauline Raszewską.

Typujący Raszewską: Marek, Mariusz, Martyna, Paulina, Wojtek, Łukasz, Michał, Szymon, Olimpia, Jacek

Typujący Owczarz: