UFC 222-typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Sobotni noc dla fana MMA to nie tylko KSW. W nocy z soboty na niedzielę kolejna numerowana gala UFC. W walce wieczoru Cris „Cyborg” zmierzy się z Yaną Kunitskaya, weteran Frankie Edgar zmierzy się z głodnym Brianem Ortegą zaś niezatapialny Andrei Arlovski zmierzy się ze Stefanem Struve.

Cris Cyborg (19-1, 1NC) vs Yana Kunitskaya (10-3, 1NC)

Kunitskaya to pogromczyni Polek.Na swoich dziesięć zwyciestw, trzy były z naszymi reprezentantkami. Pokonywała kolejno Jarecka, Bałandę i Kusiak. Piszę to w ramach ciekawostki gdyż Rosjanka nie ma absolutnie żadnych szans z Brazylijką. „Cyborg” jest o klasę lepsza w każdej z płaszczyzn i skończy pojedynek bardzo szybko.

Typujący Cyborg: Olimpia, Michał, Martyna, Marek, Szymon, Paulina, Łukasz, Kuba

Typujący Kunitskaye: Jacek

Frankie Edgar (21-5-1) vs Brian Ortega (13-0, 1NC)

Mimo tego, że Edgar nie jest już najmłodszy to dalej jest maszyną. Niekończąca się kondycja, doskonałe zapasy oraz poruszanie się na nogach faworyzuje go w moich oczach z młodym wilkiem jakim jest Ortega. Młodszy z amerykanów posiada doskonały parter, i to w walce na chwyty powinien szukać swojej szansy. Edgar jest jednak niepoddawalny, i wydaje mi się że były mistrz kategorii lekkiej spokojnie wygra przez decyzję.

Typujący Edgara: Michał, Jacek, Olimpia, Kuba, Łukasz, Szymon

Typujący Ortege: Mariusz, Martyna, Marek

Stefan Struve (32-9) vs Andrei Arlovski (26-15, 1NC)

Struve stylistycznie powinien pasować Arlovskiemu. Holender nie bije mocno, jednak trzeba uważać na jego wysokie kopnięcia. Andrei cały czas ma mocny cios. Na tyle mocny by ustrzelić Struva niczym Mark Hunt. Białorusina ciężko także wywrócić i poddać. Faworyzuje w tym starciu Andreia przez nokaut w 2 rundzie.

Typujący Struve: Mariusz, Łukasz, Martyna, Szymon ,Olimpia, Jacek

Typujący Arlovskiego: Michał, Kuba, Marek, Paulina