KSW 44 – Typowanie

65
Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Już dziś w Gdańskiej Ergo Arenie, oczekiwana gala KSW 44. Powodem tych oczekiwań, jest walka dwóch legend KSW kategorii ciężkiej – Mariusza Pudzianowskiego i Karola Bedorfa. A to nie jedyny ciekawy pojedynek dzisiejszego wieczora. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami na tę galę.

Mariusz Pudzianowski vs Karol Bedorf

Marek Romanowski: Jak na wstępie wspomniałem,walka dwóch legend tej organizacji. Pudzian zaczynał na KSW 12, na której Karol wrócił po krótkiej przerwie z tą organizacją. Obaj od tamtego czasu skuteczni mijali się w tej dywizji, aż po prawie 9 latach skrzyżują rękawice w klatce. Dużo osób mówi, że będzie na tę walkę miało wpływ doświadczenie Bedorfa, jednak jego kariera zawodowa zaczęła się tylko 2 lata wcześniej, więc nie można tu mówić o drastycznej różnicy w doświadczeniu. Myślę, że Pudzian będzie szukał swych szans w klinczu, oraz tak zwanej cepeliadzie w której będzie chciał ustrzelić Bedorfa. Karol w walce z Fernando pokazał, że można go naruszyć i myślę, że tu będzie podobnie. Mariusz po jednej z szalonych szarż trafi Coco i dokończy go hammerfistami w parterze.
Pudzian, TKO, 2 runda

Typujący Pudziana: Szymon, Maksymilian
Typujący Bedorfa: Martyna, Mariusz, Bartłomiej, Kuba, Olimpia, Paulina, Łukasz, Michał, Jacek

Michał Materla vs Martin Zawada

Paulina Klimek: W tym pojedynku nie można spodziewać się asekuracyjnego przymierzania, badania czutki i dystansu – obaj panowie idą zdecydowanie do przodu, obaj budowali KSW od samego początku, każdy z nich dysponuje silnym ciosem i tężyzną fizyczną. Catchweight był korzystniejszy bardziej dla Cipao, a na dodatek ma on do udowodnienia po ostatniej porażce ze Scottem Askhamem, że ciągle jest w dobrej formie i należy się go obawiać. Zawada co prawda zwycięsko w starciu z Jurasem, jednakże jest starszy, mniej dynamiczny, oraz wolniejszy, co będzie wpływało na jego niekorzyść.
Materla 3 runda TKO

Typujący Materlę: Paulina, Olimpia, Martyna, Łukasz, Bartłomiej, Mariusz, Jacek, Kuba
Typujący Zawadę: Marek, Szymon, Maksymilian, Michał

Kleber Koike Erbst vs Marian Ziółkowski

Maksymilian Dałek: zapowiada się bardzo interesująco bowiem w klatce KSW stanie naprzeciwko siebie dwóch zaprawionych w bojach zawodników. Ponieważ Kleber Koike preferuje grę w parterze, a Polak uwielbia toczyć pojedynki w stójce ciężko wytypować, w jakiej płaszczyźnie rozegra się większa część pojedynku. Marian na pewno będzie miał przewagę warunków fizycznych i to w dużej mierze może zadecydować o przebiegu pojedynku. Siła fizyczna i zasięg ramion może pomóc Golden Boyowi w utrzymaniu się na nogach i uniknięciu parteru a Kleber z pewnością będzie dążył do sprowadzenia przeciwnika właśnie do tej płaszczyzny. Brazylijski Japończyk przez ostatnie lata poprawił nieco swoją stójkę, ale nadal opiera się ona na chaotycznych zrywach do przodu z paroma ciosami głównie po to, by przejść do klinczu, a następnie obalić przeciwnika. Niewątpliwie Ziółkowski dzięki swojemu zasięgowi ramion i umiejętnością kickbokserskim będzie miał sporą przewagę w wymianie ciosów na nogach. Kleber Koike to specjalista od Brazylijskiego jiu-jitsu co potwierdza jego 19 na 23 wygrane przez poddania. Świetnie czuje się również w klinczu, najczęściej z łatwością sprowadzając przeciwnika do parteru lub zdobywając jego plecy. Nie można jednak zapomnieć, że Marian ma całkiem solidny tajski klincz i jeśli tylko odważy się zaryzykować i oderwać nogę od ziemi może mocnym kolanem na głowę czy korpus naruszyć Brazylijskiego Japończyka. Kleber będzie za wszelką cenę próbował sprowadzić walkę do parteru a Marian odwrotnie, zrobi wszystko, aby utrzymać się na nogach. Dla Golden Boya to debiut pod banderą KSW poza tym wziął walkę w zastępstwie za Marcina Wrzoska nie z pełna dwa tygodnie temu, jednak wydaje mi się, że presja kibiców nakręci go w pozytywny sposób, a ponieważ jest sporym underdogiem i ewentualna przegrana nikogo nie zaskoczy, powinien wejść do walki bardziej wyluzowany od przeciwnika. Starcie odbędzie się w umówionym limicie wagowym do 68 kg. Wstępnie myślałem, że Polak może mieć problemy ze zbijaniem wagi, jednak na ważeniu czuł się wyśmienicie, teraz może na spokojnie najeść i nawodnić się przed walką. Mam pewne obawy, że Kleber Koike zbyt łatwo będzie sprowadzał walkę do parteru lub po prostu przejmie plecy rywala i szybko zakończy pojedynek. Jednak jeśli dużo większy Marian będzie szybko zmieniał pozycje na nogach, trzymając dystans, atakując pojedynczymi prostymi i front snap-kickami, utrzyma pojedynek jak najdłużej w płaszczyźnie stójkowej typuje, że jest w stanie wypunktować Klebera i zafundować mu drugą porażkę na przestrzeni ostatnich 8 lat.
Marian Ziółkowski przez decyzję.

Typujący Ziółkowskiego: Marek
Typujący Klebera: Szymon, Michał, Olimpia, Jacek, Bartłomiej, Kuba, Paulina, Martyna, Mariusz

Filip Wolański vs Daniel Torres

Jacek Kluba: Brazylijczyk przebojem wdarł się na scenę krajowego MMA pokonując na gali FEN mocnego Kamila Łebkowskiego. Wyśmienity występ Torresa zwrócił uwagę włodarzy KSW i już kilka miesięcy po debiucie w Polsce Brazylijczyk podejmie na karcie PPV Filipa Wolanskiego. W tej walce stawiam na Wolana, ktory w szeregach KSW prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, zaliczyl bliską walkę z byłym mistrzem – Wrzoskiem, a w ostatnim występie pokazał różnicę klas pomiędzy nim, a innym nabytkiem KSW pozyskanym z FENu – Bartkiem Koperą. Torres pomimo przebojowego wejścia na polski rynek, nie ma w swoim rozkładzie żadnych znaczących nazwisk i powinien ustępować w każdej płaszczyźnie Polakowi, nie wyglądął on też najlepiej na ważeniu przed galą, co może sugerować drastyczne cięcie wagi w jego przypadku, a tym samym słabszą dyspozycję w dniu walki. Sądze jednak, że nie będzie to prosta walka dla Wolana i raczej nie na tyle, by zakonczyl on walkę przed czasem co z resztą nie udało mu się jeszcze w szeregach największej polskiej organizacji.
Jednogłośna decyzja dla Wolańskiego

Typujący Wolańskiego: Maksymilian, Szymon, Kuba, Bartłomiej, Mariusz, Paulina, Łukasz, Olimpia, Martyna
Typujący Torresa: Marek

Gracjan Szadziński vs Paul Redmond

Michał Przybycień: Będzie to trudny pojedynek dla Gracjana Szadzińskiego. Polak może mieć przewagę w stójce, choć bardzo rzadko kopie i bazuje głównie na technikach bokserskich. Irlandczyk często wykorzystuje też lowkicki. Lepszy jest także w parterze. Redmond wywodzi się bowiem z brazylijskiego jiu-jitsu. Aż 5 z 14. walk wygrał przez efektowne poddania, rzadko spotykane w MMA. Szadziński jest raczej jednopłaszczyznowy. Ma też mniejsze dużo mniejsze doświadczenie. Jeśli nie trafi rywala jakimś mocnym ciosem, to raczej przegra przez poddanie.
Redmond przez poddanie

Typujący Szadzińskiego: Maksymilian, Kuba, Bartłomiej, Mariusz, Paulina, Jacek, Łukasz, Olimpia, Martyna
Typujący Redmonda: Marek, Szymon