KSW 46: Typowanie VIP-ów

Źródło: KSW

Zapraszamy na typowanie gali KSW 46, w którym tym razem udział wzięli zawodnicy, a wśród nich m.in.: Jan Błachowicz, Dricus du Plessis czy Gracjan Szadziński.

Tomasz Narkun (15-2) vs. Mamed Khalidov (34-5-2)

Jan Błachowicz: Narkun vs. Khalidov 2 to naprawdę trudna do typowania walka, zwłaszcza, że ja nie lubię tego robić. ;) W mojej opinii, ten pojedynek ma pokazać, że pierwsza wygrana Tomka Narkuna nie była przypadkowa. Tak naprawdę w tej walce może się zdarzyć wszystko, szanse na wygraną każdego z nich są pół na pół. Jeśli od wskazania ewentualnego zwycięzcy miałoby zależeć moje życie, to powiedziałbym, że typuję 50 na 50 z lekką przewagą na Tomka.

Mateusz Gamrot (14-0, 1NC) vs. Kleber Koike Erbst (24-4-1)

Gracjan Szadziński: Kleber i Gamrot maja fenomenalny parter jednak należy pamiętać, że to Gamrot ma najlepszą bazę pod MMA, czyli zapasy. Mateusz Gamrot jest bardzo silny i głównie to zadecyduje o jego wygranej. Ponadto walczy bardzo luźno, rozsądnie. Myślę, że Kleber nie bedzie mial argumentów na Mateusza.

Marcin Wrzosek (13-4) vs. Salahdine Parnasse (11-0-1)

David Zawada: Obaj zawodnicy prezentują równy, bardzo dobry poziom. Wydaje mi się, że jeśli Marcin znajdzie sposób by obalić Salahdine’a to będzie miał dobrą kartę do tego, żeby zwyciężyć w tym pojedynku. Mój typ do Marcin Wrzosek przez decyzję sędziów.

Roberto Soldic (14-3) vs. Vinicius Bohrer (16-6)

Dricus Du Plessis: Myślę, że wygra Soldić, powiedzmy, że to dobrze, że dostaje teraz łatwiejszego przeciwnika, ale powinien pamiętać, że nadal ma niedokończone sprawy ze mną, a załatwimy to w 2019 roku. Soldic dostał rewanż po bitwie trwającej półtorej rundy, z kolei druga walka trwała aż 3 rundy i była walką wieczoru, więc jedyne wyjście w tej kwestii to trylogia.

Roman Szymański (10-4) vs. Daniel Torres (8-3, 1NC)

Filip Wolański: Bardzo ciekawi mnie to starcie 😎 Wiem, że Romek na pewno dobrze przestudiował Torresa i to będzie piękna walka 💪🏻 Myślę, że Roman będzie chciał boksować z Torresem i w wymianach sprowadzać go na ziemię 🤼‍♂️ Tam pewnie będzie szukał skończenia🥋. W mojej walce z Danielem nie było prawie w ogóle zapasów także zobaczmy jak sobie poradzi z tym Brazylijczyk. Jedno co wiem z autopsji, Torres ma ciężkie ręce🔥. Będę oczywiście oglądał gale na żywo w Gliwicach i zdecydowanie czekam na ich starcie😎. Z tego miejsca również życzę powodzenia Romkowi.

Grzegorz Szulakowski (9-2) vs. Marian Ziółkowski (19-7-1)

Mateusz Rębecki: Stawiam na Ziółkowskiego. Jeśli Marian nie da się zdominować fizycznie przez Szulakowskiego, jego dobra defensywna walka z kontry, oraz bardzo dobre umiejętności parterowe mogą dać mu zwycięstwo. I całkiem możliwe, ze w tej właśnie płaszczyźnie wygra. Ziółkowski, poddanie.

Artur Sowiński (18-10, 2NC) vs. Kamil Szymuszowski (16-5)

Kamil Gniadek: Ciężka walka do wytypowania. Z jednej strony przemawiają do mnie argumenty fizyczne „Kornika”, który potrafi uderzyć w stójce, jak i w parterze i niejedną przeciągniętą balachę wytrzymać. Kamil jest znowu bardzo solidnym zawodnikiem zawsze jest dobrze przygotowany w każdej płaszczyźnie, jak i pod przeciwnika. Jeśli walka będzie trwała 3 rundy to myślę, że „Szymek” wygra ten pojedynek. Kamil Szymuszowski decyzja.

Antun Racic (21-8-1) vs. Sebastian Przybysz (4-1)

Dawid Gralka: Seba w tej walce będzie miał ogromną przewagę zasięgu. Myślę, że sztab trenerski z Grzegorzem Jakubowskim na czele doskonale to wykorzysta. Jeśli Przybysz będzie trzymał długi dystans prostymi ciosami to zneutralizuje silnego i wszechstronnego Chorwata. Stawiam na Sebka przez decyzję po 3 mocnych rundach. Zobaczymy w nich wysokie tempo i dużo poruszania po octagonie.

Krystian Kaszubowski (6-0) vs. Michał Michalski (6-3)

Krzysztof Gutowski: Jest mi trochę ciężko być obiektywnym, Michalski odwiedzał WCA podczas przygotowań do tej jak i do poprzedniej walki jego walki w KSW. Wydaje mi się, że Krystian będzie próbował przewrócić Michalskiego i jeśli mu się uda będzie pewnie miał przewagę w parterze, natomiast uważam że będzie zaskoczony poziomem zapasów Michała i nie zdziwiłbym się gdy sam znalazł się na plecach. Jeśli chodzi o płaszczyznę uderzaną to Michalski będzie miał na pewno przewagę. Parter Kaszubowski, uderzenia Michalski, zapasy rozstrzygną. 60-40 dla Michała Michalskiego.