KSW 50 – typowanie redakcyjne

73
Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Jubileuszowa gala KSW 50 nie uniknęła kilku poważnych trudności: z pojedynków mistrzowskich musieli wycofać się: Patrik Kincl, Damian Grabowski i Marian Ziółkowski. Ostatecznie w rozpisce londyńskiej gali zobaczymy osiem pojedynków, w tym jedną walkę pań. Zapraszamy na reakcyjne typowanie tego wydarzenia i zachęcamy do sprawdzenia oferty specjalnej dla fanów MMA na eFortuna.pl.

Phil De Fries vs. Luis Henrique

Michał: Po tym, jak kontuzję odniósł Damian Grabowski, naturalnym wyborem na kolejnego pretendenta okazał się być Luis Henrique. Brazylijczyk w swoim debiucie dla KSW pokonał (co prawda w kontrowersyjnych okolicznościach) Michała Andryszaka. Bezsprzecznie faworytem mistrzowskiego starcia na KSW 50 jest aktualny mistrz. Henrique swój styl opiera na dociskaniu do siatki, brudnym boksie i obaleniach. Będzie to woda na młyn dla De Friesa. Anglik w walce pod siatką jest lepszy od Brazylijczyka. Z resztą, to nie jedyna płaszczyzna, w której mistrz jest lepszy od pretendenta. Boksersko De Fries powinien spokojnie radzić sobie w wymianach. Kolejnym czynnikiem na plus jest kondycja. De Fries potwierdził to w walce z Narkunem, Henrique ciężko oddychał już w drugiej rundzie walki z „Longerem”. Nie mam wątpliwości co do zwycięzcy: Phil De Fries przez TKO, 4 runda.
Typujący De Friesa: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Paulina, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Marek, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Henrique: –

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
De Fries: 1.43
Henrique: 2.62

Tomasz Narkun vs. Przemysław Mysiala

Michał: Przemysław Mysiala to świetny angaż do KSW. Polak jest doświadczony, ma kilka ważnych zwycięstw na koncie, jednak według mnie nie powinien dostać od razu walki o pas. Tymczasem stało się i do tego pojedynku dojdzie już w sobotę. Ciężko upatrywać szans Mysiali w walce z mistrzem. Narkun jest o klasę lepszy w parterze, posiada dobre kardio, zaś jego chaotyczna stójka sprawiała dotychczas problem każdemu z oponentów. Szansą Przemka jest szybkie KO. Wątpię jednak by tak się stało, przypominając sobie walkę z Philem De Friesem, który kilkukrotnie trafiał Narkuna mocnym ciosem… i nic z tego nie wynikło. Mój typ: Tomek Narkun, poddanie 3 runda.
Typujący Narkuna: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Marek, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Mysialę: Paulina

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Narun: 1.15
Mysiala: 4.73

Roberto Soldic vs. Michał Pietrzak

Grzegorz: Wszystko w niemistrzowskim pojedynku będzie przeważało na korzyść mistrza – Roberto Soldica, który szykował się na co prawda nieco innego stylistycznie, ale lepszego rywala. Chorwat jest zatem po pełnym obozie przygotowawczym, zbijał wagę do 77 kg, finalnie kategorię zmieniono jednak do 80 kg, szykował się na 5 rund – będą 3. Soldić to przede wszystkim stójkowicz z dobrym parterem. Michał Pietrzak natomiast jest dość solidnym zawodnikiem, który zdecydowanie przetestuje zapasy defensywne mistrza dywizji półśredniej KSW, natomiast szanse na zwycięstwo ma naprawdę nikłe. Nie jest to jego kategoria, gdyż na co dzień walczy w dywizji średniej, zatem musi zbić dodatkowe 4 kg, co patrząc na jego budowę, pewnie łatwe nie będzie. Zapewne już w pierwszych sekundach pojedynku poszuka sprowadzeń, które Chorwat powinien wybronić i metodycznie rozbijać Polaka w stójce, bez podpalania. Podsumowując – niespodzianka raczej jest wykluczona, chociaż… Pietrzak wziął tę walkę niecały tydzień przed galą, ale! Pamiętajmy, że właśnie Roberto w identyczny sposób zadebiutował w KSW i był autorem największej deklasacji w dziejach tej organizacji… Ostateczny typ: Roberto Soldić przez (T)KO w rundzie 2.
Typujący Soldicia: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Paulina, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Marek, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Pietrzaka:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Soldic: 1.1
Pietrzak: 5.81

Norman Parke vs. Marcin Wrzosek

Bartłomiej: Marcin Wrzosek wszedł na zastępstwo, rywalizował do tej pory w niższej wadze… presja zatem na pewno nie jest po jego stronie. Trzeba przyznać, że raczej nie wniesie do klatki nic takiego, z czym nie mierzyłby się dotąd doświadczony Irlandczyk z Północy. Reprezentantowi Shark Top Team nie można odmówić solidnych defensywnych zapasów czy zawziętej presji połączonej z mocnym boksem. Podobne atrybuty miał Borys Mańkowski, ale nawet nie zamroczył „Stormina”, a walczy przecież na co dzień w kategorii półśredniej. Norman dobrze radzi sobie w drugiej części pojedynków. Konsekwentna presja połączona z siłą fizyczną przeważą zapewne też w boju z „Polish Zombie”. Poddanie jest mało prawdopodobne. Możemy spodziewać się TKO w rundach mistrzowskich, ale raczej ujrzymy decyzję sędziowską na korzyść Parke, który po trzeciej rundzie konsekwentnie będzie zaznaczał swoją przewagę już do końca. Typ: Norman Parke przez jednogłośną decyzję.
Typujące Wrzoska:
Typujący Parke: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Paulina, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Marek, Tomasz, Olimpia, Michał

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Parke: 1.35
Wrzosek: 2.94

Dricus du Plessis vs. Joilton Santos Lutterbach

Michał: Mimo ostatniej dobrej serii Santosa nikt nie ma wątpliwości, że debiut w kategorii średniej KSW będzie niezwykle udany dla jego przeciwnika, Dricusa Du Plessisa. Brazylijczyk z Niemieckim obywatelstwem to zawodnik kategorii półśredniej i lekkiej. Du Plessis w organizacji EFC był mistrzem kategorii średniej, nie będzie to dla niego nowość. Nie tylko jednak gabaryty i przewaga siły będą po stronie byłego mistrza. Dricus pokazał już siłę swojego ciosu, a jego parter także powinien być dużo lepszy od umiejętności Joiltona w tej płaszczyźnie. Santos o walce dowiedział się na niespełna miesiąc przed galą. Nie sądzę, by był w stanie przygotować iście życiową formę, a takiej potrzebuje by móc przeciwstawić się i wygrać z Du Plesisem. Mój typ: Dricus decyzja.
Typujący Du Plessisa: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Santosa: Marek

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Du Plessies: 1.4
Santos: 2.73

Damian Janikowski  vs. Tony Giles

Marek: Możliwe, że jest to ostatnia szansa na Damiana, na zrehabilitowanie i utrzymanie się w KSW. Ostatnie dwie walki przegrał, obie przed czasem, więc nad byłym olimpijczykiem ciążyć będzie niemała presja. I myślę, że tutaj właśnie może upatrywać swoje szanse Giles, który wychodzi do oktagonu na „luzie”, nie mając nic do stracenia. To nie on musi w tej walce coś udowodnić. Dodając do tego chaotyczny styl Nosorożca z Anglii, oraz fakt, że wszystkie ostatnie sześć walk wygrywał przed czasem (na kelnerach ale zawsze), sprawia, że stawiam na niego w tej walce. Janikowski jeśli nawet wykorzysta swoje znakomite zapasy i sprowadzi Gilesa do parteru, to uważam, że nie doprowadzi tam do poddania w jakikolwiek sposób. Szansę swoją może upatrywać w doprowadzeniu pojedynku do dalszych rund, by zmęczyć Anglika, jednak stawiam, że wcześniej z powodu presji popełni błąd i zostanie znokautowany. Mój typ: Giles, TKO 1 runda
Typujący Janikowskiego: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Paulina, Grzegorz, Gabriela, Filip, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Gilesa: Marek

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Janikowski: 1.13
Giles: 5.1

Antoni Chmielewski vs. Jason Radcliffe

Filip: Jason Radcliffe ruszy zapewne od pierwszych minut agresywnie na Chmielewskiego i myślę, że właśnie na początku walki może szukać swojej szansy. Jednak ogromne doświadczenie i motywacja przed swoją 50 i ostatnią walką w karierze sprawią, że Antek będzie czujny i nie da się zaskoczyć. Polak będzie klinczował swojego przeciwnika i myślę, że poszuka sprowadzenia. W parterze Chmielewski powinien dominować nad Radcliff’em i poprzez rozbijanie przeciwnika doprowadzić do pozycji, z której będzie mógł go poddać. Mój typ na tę walkę to: Antoni Chmielewski przez poddanie w 2 rundzie.
Typujący Chmielewskiego: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Tomasz, Michał
Typujący Radcliffe’a: Bartosz, Paulina, Marek, Olimpia

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Chmielewski: 1.5
Radcliffe: 2.41

Aleksandra Rola vs. Catherine Costigan

Tomasz: Karta w Londynie rozpocznie się od starcia pań w kategorii słomkowej. Aleksandra Rola zadebiutuje w organizacji KSW a jej rywalką będzie Catherine Costigan. W swoich dwóch pojedynkach Rola wygrywała przez decyzję sędziowską nad zawodniczkami z bilansem (0-1, 2-3). Przypomnijmy, że pierwotnie 28-latka miała zadebiutować podczas gali KSW 47, ale kontuzja wykluczyła ją ze starcia z Karoliną Owczarz. To teraz trochę o jej przeciwniczce. Catherine Costigan to 39-latka pochodząca z Irlandii, która ostatni raz była widziana w klatce w 2017 roku, kiedy to wygrała z Wendy McKenną. Większość zwycięstw odniosła nad bardzo przeciętnymi rywalkami między innymi nad Morgan Delagnau (0-4) czy Noellie Moliną (0-3). Według mnie Aleksandra Rola nie powinna mieć większych problemów z tą rywalką. Czy walka zakończy się przed czasem? Nie przewiduję takiego rozwiązania, gdyż Costigan ma bardzo monotonny styl walki, czym będzie w stanie zwalniać tempo pojedynku. Typ: Aleksandra Rola przez decyzję.
Typujący Rolę: Bartłomiej, Martyna, Mariusz, Bartosz, Paulina, Grzegorz, Gabriela, FIlip, Tomasz, Olimpia, Michał
Typujący Costigan: Marek

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Rola: 2.14
Costigan: 1.63

Jeśli chcesz obstawić tę lub inne walki z karty nadchodzącej gali KSW 50, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.

Poprzedni artykułPaul Daley poznał rywala na Bellator 232
Następny artykułKSW 50 – wyniki wczesnego ważenia
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.